Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Wyposażenie stolarki. Maszyny stolarskie niezbędne do produkcji mebli

Maszyny stolarskie niezbędne do produkcji mebli

Drewno to piękny i cenny surowiec stosowany do wyrobu drogich, często luksusowych mebli. Z drewna wykonuje się podłogi, meble, artykuły wyposażenia wnętrz. Miłośnicy tego materiału najbardziej cenią sobie w drewnianych meblach jego strukturę, wybarwienie, jakość połączenia i finezję detali. Aby spełnić te oczekiwania współczesna stolarnia musi być wyposażona w precyzyjne maszyny, szczególnie wtedy, gdy zajmuje się produkcją seryjną. 

Maszyny do produkcji mebli w nowoczesnej stolarni

Maszyny stolarskie służą do obróbki drewna w skomplikowanym procesie, w którego efekcie powstają meble użytkowe. Znajdują się one na wyposażeniu każdej profesjonalnej stolarni i decydują często o jakości i estetyce powstających tam przedmiotów. Do podstawowych i niezbędnych w każdej stolarni maszyn i urządzeń należą:

Zbiór maszyn i urządzeń stolarskich uzupełniają:

Im bardziej skomplikowane konstrukcyjnie meble i im więcej precyzyjnych detali mają one posiadać tym należy dobrać bardziej precyzyjne maszyny. 

Wydajne i precyzyjne maszyny do produkcji mebli

Maszyny do produkcji mebli różnią się pomiędzy sobą szczegółami, które mają jednak wpływ na proces produkcji i efekt końcowy. W przypadku pilarek np. należy zwrócić uwagę na charakterystyczną dla nich ilość obrotów, moc silnika ważną w każdym urządzeniu, skalę obrotów i długość wózka. W przypadku wyrówniarki znaczenie będzie miała szerokość pola roboczego, wymiary urządzenia, ilość noży i na koniec również moc silnika. 

Czy warto inwestować w maszyny stolarskie do obróbki drewna?

Każda maszyna do produkcji mebli stanowiąca wyposażenie profesjonalnej stolarni to jednocześnie inwestycja w rozwój firmy. Dobrze zestawiony park maszyn stolarskich nie tylko przyspiesza produkcję, ale daje możliwość na w pełni wykorzystanie potencjału drewna. Specjalistyczne maszyny do produkcji mebli przystosowane są do ciągłej pracy, co oznacza, że dzięki nim steruje się wydajnością produkcji, a przy sprzyjających okolicznościach nie trzeba jej ograniczać. 

Ważnym aspektem optymalnego wyposażenia stolarni jest ograniczenie odpadów, co w przypadku tak elitarnego surowca jakim jest drewno ma wielorakie znaczenie, wymierne finansowe, ale i ekologiczne. Maksymalne wykorzystanie każdego elementu drewnianego sprawia, że można precyzyjniej określić cechy zakupu drewna. Odpowiednio skonfigurowana maszyna do produkcji mebli z przeszkoloną obsługą podnosi bezpieczeństwo pracy i ogranicza wypadki, które zdarzają się przy tego rodzaju produkcji.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów