Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kategorie produktów
Zakres cen
Frezarki

Frezarka dolnowrzecionowa Griggio T45S kąt!

17 300 

Frezarka karuzelowa RYE R 90 SPS 3 C 2 S

Frezarka do połączeń szuflad OMEC 750

10 500 

Frezarka dolnowrzecionowa Casolin F45L

34 500 

Frezarka dolnowrzecionowa Griggio T220 

14 000 

Frezarka dolnowrzecionowa Griggio TC200 z wózkiem

11 500 

Frezarka Karuzelowa CAMAM do dużych elementów

27 000 

Profilarka wzdłużna do deski podłogowej A.costa Fedra

88 000 

Frezarka dolnowrzecionowa SCM T130 Class

Frezarka kopiarka liniowa Balestrini Mini-C 2500mm

Frezarka górnowrzecionowa Samco ROUTER

7 000 

Frezarka Liniowa Pade Uinze 2500 4T

28 000 

Frezarka dolnowrzecionowa SCM T150

22 000 

Frezarka karuzelowa CAMAM GC6/2F-4L

120 000 

Frezarka do zacięć FESTO UP35 ZF

21 000 

Frezarka-czopiarka do zacięć FESTO UP30 ZF

22 000 

Frezarka-czopiarka dolnowrzecionowa SCM T130

32 000 

Frezarka liniowa Balestrini

7 000 

Frezarka liniowa PADE UNIZE 6

49 000 

[sprzedane]Frezarka dolnowrzecionowa SCM T150

[sprzedane]Frezarka dolnowrzecionowa Casolin F45 EVO

[sprzedane]Frezarka karuzelowa RYE R 90 SPS 3 C 2 S

[sprzedane]Frezarka karuzelowa CAMAM GC6/6F-2L

[sprzedane]frezarka dolnowrzecionowa SCM T130

[sprzedane]Frezarka karuzelowa Comec FGS 1T CAB

[sprzedane]Frezarka Karuzelowa CAMAM do dużych elementów

[sprzedane]Hempel FQB frezerka do niestandardowych kształtów

[sprzedane]Frezarka dolnowrzecionowa SCM T130

[sprzedane]Frezarka Karuzelowa LH60D

[sprzedane]Automatyczna Frezarka Do Połączeń Omec 750 CN

[sprzedane]Frezarka dolnowrzecionowa Formula T70I

Używane frezarki do drewna – Frezarka CNC do drewna

Frezarka do drewna używana to nowatorskie urządzenie, stosowane do nadawania drewnu pożądanego kształtu. Jej działanie jest często porównywane do dłuta, gdyż modyfikuje daną powierzchnię poprzez jej skrawanie. Efekty jej pracy są jednak o wiele bardziej satysfakcjonujące i precyzyjne, a samo wykonanie zadania – mniej czasochłonne. Narzędziem obróbczym we frezarce jest frez, który wykonując ruch obrotowy, przesuwa się po powierzchni materiału, nadając mu konkretny kształt. Maszyna do frezowania drewna znacznie ułatwia pracę, jednakże należy się z nią bardzo ostrożnie obchodzić. Urządzenia najczęściej spotyka się w zakładach produkcyjnych oraz w przemyśle – szczególnie meblarskim. Jednak często bywają one również nabytkiem stolarzy czy amatorów drewnianej obróbki. Za ich pomocą można tworzyć dekoracje, nadawać kształt meblom, a także obrabiać drewniane listwy czy ramy.

Rodzaje frezarek

Obróbka drewna odbywa się poprzez rowkowanie, krawędziowanie, żłobienie oraz zdobienie krawędzi drewna profilami. Mimo to możemy spotkać się z frezarkami do bardziej niestandardowych powierzchni – jak na przykład aluminium. W niektórych modelach ich moc sięga aż 1500W. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno frezarki krawędziowe, czyli przeznaczone do obróbki krawędzi drewna, oraz nutowe (lamelownice), stosowane do uzyskania większej precyzji w trudno dostępnych miejscach i zagłębieniach. Ponadto w zależności od Twoich potrzeb, nasz sklep posiada maszyny jedno-, jak i wielowrzecionowe o różnych wartościach mocy. Wyżej wymienione frezarki o najwyższej energii działania są zaliczane do najbardziej uniwersalnych, dzięki czemu sprostają większości przedsięwzięć.

Frezarki górnowrzecionowe i dolnowrzecionowe

Frezarki górnowrzecionowe charakteryzują się tym, że ich wrzeciono znajduje się powyżej blatu stołu. Są one bezpieczne w użytkowaniu, dlatego poleca się je początkującym stolarzom. Doskonale sprawdzą się przy frezowaniu krawędzi czy krzywizn. Tego typu frezarki nie radzą sobie z obróbką twardych metali, dlatego ich zastosowanie sprowadza się zazwyczaj do wykonywania drobnych prac w drewnie. Frezarka górnowrzecionowa posiada także wysoką powtarzalność rysowanych wzorów, co ułatwia i upłynnia pracę. Typ dolnowrzecionowy wykorzystywany jest zazwyczaj przy frezowaniu profilowym. Polecany jest profesjonalistom, którzy posiadają już pewne obycie z tego typu sprzętem. Obsługa frezarki dolnowrzecionowej jest mniej bezpieczna – wrzeciono znajduje się poniżej linii stołu, co wymaga większej wprawy podczas użytkowania sprzętu. W bogatej ofercie naszego asortymentu znajdują się zarówno górno, jak i dolnowrzecionowe frezarki.

Funkcje frezarek do drewna – na co zwrócić uwagę

Decydując się na kupno frezarki, należy przyjrzeć się jej parametrom. Najważniejsza jest moc urządzenia – to ona definiuje jakie prace oraz z jaką wydajnością będzie wykonywać sprzęt. Od mocy zależy także grubość obrabianych materiałów. Istotnym parametrem jest również prędkość obrotu i długość skoku frezarki, ponieważ to od nich zależy, jak precyzyjnie będzie wykonywana praca. By zwiększyć wygodę z użytkowania frezarek, niektóre nasze produkty posiadają dodatkowe funkcje. Należą do nich przede wszystkim ograniczniki mikrometryczne (zwiększają precyzję głębokości frezowania) oraz rewolwerowe (zalecany przy frezarkach nutowych). Najnowsze modele dysponują również diodą, która oświetla materiał, poddawany obróbce, jednocześnie ułatwiając pracę w trudnych warunkach oświetleniowych.

Frezarka CNC do drewna 

Frezarka CNC do drewna to maszyna o długiej żywotności, ze względu na wysoką jakość konstrukcji. Ma ona niezwykle szerokie spektrum zastosowań. Pozwala na wycinanie wielorakich elementów, tworzenie rzeźb, kieszeni, napisów, pudełek w różnych materiałach, takich jak: drewno twarde i miękkie, sklejka, tworzywa sztuczne, pianki, a nawet aluminium. Maszyna CNC do drewna świetnie sprawdzi się do zakładu stolarskiego lub warsztatu przydomowego.

Jak używać frezarki do drewna?

Frezarka do drewna to dość skomplikowane urządzenie, jednak praca z nim przy nabraniu odrobiny wprawy wcale nie jest taka trudna. Najważniejszy jest sam ruch urządzeniem, spokój w jego prowadzeniu oraz płynność ruchów. Oswojenie się z urządzeniem i regularne ćwiczenia sprawią, że drewno przestanie się wyłamywać i frezowanie nabierze płynności. Oczywiście należy pamiętać o bezwzględnym zachowaniu bezpieczeństwa. Zaopatrzenie się w odpowiedni strój roboczy pozwoli ochronić nasze ubranie przed odpryskującym drewnem.

Obok frezarki do drewna, do obróbki tego jakże plastycznego materiału wykorzystuje się także czopiarki, szlifierki, czy tokarki. Każdy zakład stolarski, czy nawet pasjonat stolarki powinien posiadać te podstawowe urządzenia, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.

Jak działa frezarka CNC do drewna?

Frezarka CNC do drewna to zaawansowana maszyna obróbcza, sterowana numerycznie, służąca do precyzyjnego obrabiania drewna, MDF, a także tworzyw sztucznych i aluminium. Działa jak ploter frezujący, gdzie wrzeciono z narzędziem obróbczym wykonuje ruchy w przestrzeni według zaprogramowanych koordynatów. Frezarki CNC mogą być wyposażone w różne rodzaje wrzecion, w tym elektrowrzeciona o wysokiej mocy, co pozwala na efektywną i dokładną obróbkę materiału.

Maszyna składa się ze stołu roboczego, na którym mocuje się obrabiany materiał, często z wykorzystaniem bezinwazyjnych metod mocowania. Napędzana przez silniki, frezarka CNC porusza się w osiach X, Y, Z (w przypadku modeli 3-osiowych), co umożliwia tworzenie skomplikowanych kształtów i wzorów z wysoką dokładnością. Oprogramowanie sterujące pozwala na zaprogramowanie ścieżki narzędzia, co zapewnia powtarzalność i precyzję obróbki.

Frezarki CNC do drewna są niezastąpione w produkcji mebli, tworzeniu dekoracji, a także w przemyśle, gdzie wymagana jest precyzja i powtarzalność. Dzięki możliwościom automatycznej wymiany narzędzi i sterowania prędkością pracy, frezarki CNC są wysoce efektywne i wszechstronne, sprawdzając się zarówno w małych warsztatach, jak i w dużych centrach obróbczych.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru frezarki do drewna?

Wybierając rodzaj frezarki do drewna weźmy pod uwagę kształt materiału. Frezarki krawędziowej użyjemy do obróbki krawędzi, podczas gdy do obróbki zakamarków wybierzemy frezarkę nutową (lamelownicę). Do grubej deski dobierzmy urządzenie o dużej mocy. Precyzyjne ruchy umożliwi frezarka z regulacją prędkości obrotu i długości skoku, ewentualnie model z dodatkową funkcją ograniczników mikrometrycznych i rewolwerowych.

Frezarka do drewna – jaką wybrać?

Na rynku mamy obecnie spory wybór w kategorii frezarek do drewna. Na to, jaką wybrać wpływa wiele czynników, które trzeba dobrać indywidualnie. Frezarki różnią się przede wszystkim ceną. Jeśli interesuje nas profesjonalne użytkowanie frezarki, musimy przygotować się na większe koszta niż w przypadku tych dla amatorów. Poza tym frezarki mogą różnić się wagą, wielkością i co najważniejsze mocą silnika. Im moc jest wyższa, tym skuteczniej można posługiwać się frezami o dużej średnicy lub długości.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów