Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

O czym pamiętać otwierając własny tartak?

Otwarcie własnego tartaku wiążę się z wieloma kwestiami, które trzeba przemyśleć jeszcze przed rozpoczęciem całego biznesu. Popularność tartaków wzrosła w latach 90., kiedy to maszyny stały się dostępne, a cały proces miał szansę na automatyzacje, by skupiać się na ilości i zysku bez straty poświęconego czasu. Obecnie tartaki nie skupiają się wyłącznie na dostarczaniu tarcicy, ale także na usługach związanych z obróbką i cięciem drewna.

Własny tartak – jak zacząć?

W przypadku, gdy zakładamy przedsiębiorstwo tartaczne, należy przede wszystkim zadbać o wydajne i niezawodne maszyny stolarskie. Należy jednak pamiętać, że nie każda maszyna będzie dedykowana do konkretnych działań. Dobór powinien skupiać się na tym, co proponuje nasza firmą i z jakich materiałów się korzysta. Jeśli skupiamy swoje cele biznesowe na standardowej ofercie, to konieczna będzie inwestycja w specjalnie dedykowaną maszynę zwaną tartakiem. Konstrukcja ma na celu ułatwić podawanie i dalsze etapy obróbki mechanicznej surowca.

Co oferują współczesne tartaki?

Większość tartaków najczęściej oferuje możliwość zakupu tarcicy obrzynanej i nieobrzynanej, czyli drewna pociętego na prostokąty lub kwadraty (deski, belki, listwy), które uzyskuje się poprzez rozpiłowanie drewna okrągłego na maszynach tartacznych. Różnica między nimi polega głównie na finalnym wyglądzie surowca i oczywiście ceny. Tarcica nieobrzynana, mimo iż wymaga dodatkowej obróbki pozwala na stworzenie gładkiej deski. Warto pamiętać, że jeśli zakładamy własnym biznes, to nie musimy się w żaden sposób ograniczać. Drewno to surowiec, z którego można wykonać mnóstwo przedmiotów. Tak naprawdę w tej sytuacji ogranicza pomysłowość i odpowiednie przygotowanie techniczne. Można wykorzystać np. potencjał produkcyjny ogrodzeń, domków letniskowych, popularnych palet, mebli do domu i ogrodu, balustrad, pergoli i wiele innych elementów zabudowy, które wykonywane są w całości lub częściowo z drewna różnego rodzaju.

Zobacz również inne kategorie w naszym sklepie: używane odciągi trocin.

Automatyzacja pracy w tartaku

Współczesne tartaki są tworzone w ten sposób, aby wykonywana praca była jak najbardziej efektywna. Oznacza to automatyzację. Pomocne są wszelkiego rodzaju sprzęty z możliwością zaprogramowania komputerowego. Takie rozwiązanie pozwala na sterowanie między innymi pił, ustawienia tartaku i innych maszyn służących do obróbki drewna. Często w niektórych pracach istotna jest precyzja, a w innych najważniejszym czynnikiem jest minimalizacja strat drewna. Niezależnie od przypadku, programowanie komputerowe będzie najlepszym rozwiązaniem do kontrolowania procesu produkcji przedmiotów z drewna.

 

Podsumowując, podczas wybierania wyposażenia do tartaku, przede wszystkim punktem wyjścia jest zaawansowanie prac. Najbardziej popularną maszyną jest tartak taśmowy, który łączy tradycyjny sposób obróbki z nowoczesnymi możliwościami. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni jaki rodzaj maszyn wybrać do naszego tartaku, warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi na co zwrócić uwagę przy zakupie.

 

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów