Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Czym cechuje się współczesna obróbka drewna?

Współczesna obróbka drewna różni się od tej sprzed kilkudziesięciu lat. W dzisiejszym przemyśle ważniejsze jest tempo produkcji, lecz nie może być ono podyktowane kosztem jakości wyrabianych elementów. Z pewnością żaden producent nie chciałby ryzykować utraty klientów, a co za tym idzie pieniędzy przez przyśpieszenie produkcji i obniżenie standardów. Rozwiązaniem tego problemu jest wykorzystanie nowoczesnych maszyn CNC do obróbki drewna. Pozwalają one nie tylko na wysokie tempo pracy, ale także na precyzję, która dziś jest tak ważna.

Wykorzystanie maszyn do obróbki drewna

Ogrom możliwości jakie daje drewno we wnętrzach i współczesnej architekturze jest w zasadzie nieograniczony. Nowoczesne technologie obróbki oraz modyfikacji drewna sprawiają, że doskonale odnajduje się ono w różnorodnych projektach. W związku z tym żaden profesjonalny zakład stolarski nie może obejść się bez maszyn do obróbki drewna. Przykładem może być fabryka mebli drewnianych, w której maszyny do drewna stanowią o zdecydowanej większości wykorzystywanego potencjału produkcyjnego. Inwestowanie w nowoczesne maszyny w formie frezarek, tokarek, szlifierek i strugarek to absolutnie pierwszy i najważniejszy krok firmy w kierunku konkurencyjności i podniesienia standardów produkcji. Szybsza praca i dokładniejsze wykonywanie poszczególnych drewnianych elementów to jedna kwestia, warto jednak pamiętać też, że nowoczesne frezarki CNC dają większe możliwości bezpieczniejszej pracy. Ogromną zaletą współczesnej maszyny do obróbki drewna jest to, że może obsługiwać ją jedna osoba. Jeden pracownik jest więc w stanie zagwarantować znacznie większy zysk dla swojego przedsiębiorstwa, aniżeli ten sam pracownik bez właściwego wyposażenia.

Najczęściej wybierane rodzaje drewna

Nowoczesne projekty mebli oraz elementów z drewna cechują się lekkością formy. Aby osiągnąć zamierzony cel projektowy, podczas produkcji wykorzystuje się odpowiednie gatunki drewna. Należą do nich buk, dąb i jesion. Z odmian tych tworzy się nie tylko meble, ale także inny konstrukcje takie jak schody wewnętrzne czy balustrady. Jeśli chodzi o właściwości, to dąb jest najbardziej wytrzymałym gatunkiem drewna krajowego, natomiast buk cechuje się bardzo ładną jasną barwą, a także jednolitą strukturą. W przypadku jesionu również można wymienić wysoką wytrzymałość. Poza tym jest to drewno o dużym zróżnicowaniu kolorystycznym – jasne kolory efektownie komponują się z ciemnymi brązami oraz spokojnymi żółto-brązowymi odcieniami. Jeśli chodzi o obróbkę, to twardość drewna nie jest zazwyczaj przeszkodą, gdyż nowoczesne maszyny do obróbki drewna radzą sobie z każdą odmianą. Oczywiście w przypadku bardzo twardego drewna, obróbka będzie trwać dłużej niż w przypadku miękkiego.

Współczesne maszyny do obróbki drewna to profesjonalne narzędzia, dzięki którym można tworzyć skomplikowane elementy nie tylko meblowe. Precyzja idzie również w parze z szybkością pracy, a jest to wynikiem innowacji technologicznych takich jak sterowane numeryczne.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów