Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Jakie są rodzaje pił do drewna?

Rodzaje pił do drewna

Drewno to uniwersalny materiał, którego obróbka od wieków była kluczowym aspektem w wielu dziedzinach rzemiosła i przemysłu. Współczesne technologie oferują nam różne rodzaje pił przeznaczonych do drewna, dzięki czemu możemy osiągnąć precyzyjne cięcie w przeróżnych warunkach. Jeśli zastanawiasz się, jaką piłę do drewna wybrać, ten artykuł jest dla Ciebie.

Aby pomóc w zrozumieniu ogromnej różnorodności dostępnych narzędzi, podzieliliśmy je na dwie główne kategorie: piły ręczne i piły mechaniczne. Każda z tych kategorii skupia różne modele i typy pił, które mają swoje unikatowe cechy i zastosowania. Warto też zwrócić uwagę na piły ogólnego użytku, jeżeli poszukujesz uniwersalnego narzędzia do cięcia różnych rodzajów drewna.

Ręczne piły do drewna 

  • Pilarki ręczne tarczowe: To narzędzia, które łączą wygodę ręcznego trzymania z precyzją cięcia tarczą tnącą.
  • Piła włosowa: Idealna do precyzyjnych cięć, głównie w modelarstwie.

Piły mechaniczne

  • Piły tarczowe: Jest to szeroka kategoria, która obejmuje piłę tarczową do drewna twardego, piłę tarczową do drewna miękkiego oraz piłę tarczową do drewna mokrego. Znajdują się tu również pilarki stolikowe i piły stołowe.
  • Pilarki taśmowe: Doskonałe do cięcia zakrzywionych kształtów.
  • Pilarki łańcuchowe: Są to głównie pilarki spalinowe, chociaż dostępne są także wersje akumulatorowe.
  • Piły panelowe: Specjalistyczne narzędzia do precyzyjnego cięcia płyt drewnianych.
  • Piły kątowe: Idealne do cięcia pod kątem.
  • Piły ramkowe i piły płatnice: Używane w profesjonalnych pracowniach stolarskich.
  • Akumulatorowe piły: W tej kategorii znajdziemy akumulatorową piłę tarczową, akumulatorową ręczną pilarkę tarczową oraz akumulatorową ręczną pilarkę.

Wybór piły w zależności od potrzeb, inne rodzaje pił do drewna

Wybór konkretnego rodzaju piły zależy od wielu czynników. Chcąc dokonać cięcia różnych rodzajów drewna, musimy zwrócić uwagę na rodzaje uzębienia piły, głębokość cięcia, czy specyfikę tarczy tnącej. Warto też pomyśleć o piłach ogólnego użytku, jeśli szukamy uniwersalnego narzędzia.

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaje pił elektrycznych, ale również na ręczne piły, które w wielu sytuacjach oferują większą precyzję cięcia. Dla tych, którzy często pracują z drewnem, warto rozważyć zakup wielopiły do cięcia drewna.

W zakończeniu warto dodać, że niezależnie od wyboru piły, kluczem do skutecznego cięcia jest dbanie o ostrość brzeszczotu oraz regularna konserwacja narzędzia. Uniwersalne piły mogą być również dobrym wyborem dla tych, którzy potrzebują narzędzia do różnych zastosowań.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów