Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Jak wyposażyć na początek swój warsztat stolarski?

Każdy, kto choć raz pracował przy obróbce drewna, doskonale wie jak ważna jest precyzja podczas wykonywania tej czynności. W związku z tym logiczne jest, że każdy zakład stolarski powinien mieć na swoim wyposażeniu urządzenia obrabiające z najwyższej półki. Często jednak nie można pozwolić sobie już na samym początku na zakup drogich maszyn. Przede wszystkim należy wiedzieć jakie urządzenie są niezbędne do warsztatu stolarskiego

Maszyny do własnego warsztatu stolarskiego

Na początku pojawia się pytanie – jakie możliwości dają profesjonalne narzędzia do obróbki drewna? Z ich pomocą będziesz mógł z łatwością frezować, szlifować czy też wiercić. Posiadacze małych warsztatów rzemieślniczych często radzą sobie z pomocą prostych, ręcznych narzędzi do obróbki, jeżeli jednak twój warsztat działa na szerszą skalę, liczy się dla ciebie krótki czas realizacji zlecenia, a w tym mogą pomóc ci automatyczne narzędzia do obróbki drewnianej. Ważna jest także automatyzacja pracy – z pomocą narzędzi będziesz mógł zatrudnić mniej osób, przy wykonywaniu tej samej pracy. Piła powinna posiadać takie funkcje, które umożliwią ci profesjonalny poziom obróbki. Jeśli chodzi o brzeszczot – musi on mieć jak najdrobniejsze ząbki, aby wykonywać precyzyjne cięcie drewna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyn?

Już na początku należy zastanowić się, jaka jest specyfika wykonywanej pracy i jakie funkcjonalności urządzenia będą najbardziej wymagane. Mały warsztat zlokalizowany w okolicy domu nie wymaga sprzętu, który posiada wiele skomplikowanych funkcjonalności, ponieważ nie zostaną one w pełni wykorzystane. W przypadku, gdy nie potrzebujemy dużej piły, dobrze jest postawić na mniejszy model. Jeśli natomiast jesteś właścicielem dużego warsztatu – piła laserowa będzie wręcz idealna. Należy również wiedzieć, żę im większa moc silnika, tym lepsze efekty pracy. Jeśli zamierzamy otworzyć swój własny warsztat stolarski i nadal nie wiemy w jakie maszyny go wyposażyć, warto poradzić się specjalisty z branży, który dzięki swojemu doświadczeniu doradzi nam najlepsze rozwiązania.

Należy również pamiętać, że każda piła w warsztacie, zarówno tym większym, jak i mniejszym powinna mieć usztywnione podłoże, a najlepiej jest przytwierdzić ją na stałe do podłoża. Dzięki temu zyskamy większą stabilność podczas pracy, a także przede wszystkim większe bezpieczeństwo wykonywanych czynności.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów