Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kategorie produktów
Zakres cen
Kompresory

Używane kompresory

Maszyny energetyczne z kategorii sprężarek służą do podwyższenia ciśnienia gazu lub do wymuszenia jego przepływu. Klasycznym przykładem tego typu urządzeń są kompresory tłokowe, które powszechnie stosowane są w różnego rodzaju warsztatach, w tym także stolarniach i tartakach. Kompresory stanowią również niezbędne urządzenia w niejednym warsztacie produkcyjnym. Bez nich nie byłoby możliwe wykonanie wielu prac. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy nowoczesne kompresory różnego rodzaju. W ofercie naszej firmy znalazło się miejsce dla wielu modeli kompresorów tłokowych. Wśród nich bez trudu znajdziesz kompresor tłokowy odpowiadający potrzebom małego warsztatu stolarskiego, jak również duże i wysoce wydajne w działaniu kompresory dla profesjonalnych serwisów, dysponujących kilkoma stanowiskami roboczymi. Proponowane modele śrubowe i tłokowe cechują się dużą pojemnością zbiornika, a także wysoką mocą pracy. Kompresory wyposażone w kółka są również łatwe w transporcie. W naszym sklepie zaopatrzysz się w sprzęt o różnej mocy, określonej do danego rodzaju pracy. Warto zaznaczyć, że każdy prezentowany kompresor tłokowy to sprzęt charakteryzujący się wysoką sprawnością działania w stosunku do swoich podstawowych parametrów technicznych. W przypadku, gdy istnieje problem z wyborem odpowiedniego kompresora, warto skontaktować się z nami poprzez formularz lub telefonicznie. Służymy pomocą i fachowym doradztwem z całej branży stolarskiej.

Kompresory tłokowe do warsztatu

Oferowane profesjonalne używane kompresory przydadzą się zarówno w garażu, warsztacie, jak i w gospodarstwie domowym. Urządzenia wytwarzają sprężone powietrze, przez co pozwalają na sprawne wykonanie pracy. Kompresory tłokowe, które oferujemy działają w oparciu o ruch posuwisty tłoka w cylindrze, który ściska gaz wymuszając w ten sposób wzrost jego ciśnienia – są to kompresory jednostopniowe. Kompresory tłokowe to najprostsze i najstarsze modele. Nierzadko określane są one mianem kompresorów wyporowych. Kluczowym elementem jest cylinder, we wnętrzu którego znajduje się poruszający się tłok. Powietrze jest tutaj zasysane do kompresora. Następnie, za pośrednictwem mechanizmu korbowego wprawia ono w ruch tłok umieszczony w cylindrze, który odpowiada za redukcję pojemności zasysanego powietrza, zwiększając jednocześnie jego ciśnienie. Cały proces przebiega bardzo szybko, dzięki czemu możliwa jest efektywna praca całego kompresora.

Profesjonalne kompresory śrubowe i używane sprężarki

W naszej ofercie znajdują się również kompresory śrubowe, w których powietrze jest zasysane do sprężarki poprzez filtr wlotowy, a następnie sprężane wewnątrz śrubowego elementu z wtryskiem oleju. Jeśli chodzi o tego rodzaju urządzenia, to są one zaliczane do kompresorów wyporowych. Ich charakterystyczną cechą jest fakt, iż zwiększają one ciśnienie przez zasysanie i tłoczenie określonych objętości gazu pod postacią kolejnych porcji. Za ten proces odpowiada element znajdujący się w części napędzanej. Warto również pamiętać o doborze odpowiedniego oleju do kompresora, tyczy się to szczególnie kompresorów tłokowych. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy temperatura samozapłonu przekracza 350 stopni Celsjusza, a zapłonu mieści się w zakresie od 100 do 110 stopni Celsjusza. Warto pamiętać, aby przestrzegać tych wytycznych, gdyż gwarantują one bezpieczną i efektywną pracę urządzenia.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów