Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone Skontaktuj sięz nami: +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

Kategorie produktów
Zakres cen
Tokarki

Locatelli Multimatik MK-CC-E

70 000 

Szlifierka LOCATELLI ORK 1200

42 000 

Tokarka locatelli OMK-300 z transferem

Tokarko kopiarka Valeri

58 500 

Tokarka przelotowa Locatelli Big Ariete

28 000 

Szlifierka do elementów toczonych OMA

Automat tokarski Locatelli Multimatik 1300 SE/CC

95 000 

Tokarka wielowrzecionowa. CALPE TH-5 1200 CNC

92 000 

Automat tokarski Genini Rafneo/ACW-90

30 000 

Frezarka do elementów toczonych Macchia

9 000 

Automat tokarski Calpe TH-3-1200-CNC

68 000 

Tokarka wielowrzecionowa. CALPE TH-4 1200 CNC

72 000 

Tokarki używane

Tokarka to jedno z najpopularniejszych narzędzi, wykorzystywanych w warsztatach i zakładach stolarskich. Mówiąc w skrócie, jest to maszyna, która obrabia drewno lub metal metodą skrawania. Dzięki tokarce można uzyskać elementy o precyzyjnych kształtach. Urządzenie to przyda się kiedy będziemy potrzebować precyzyjnie wymierzonych części składowych do różnorodnych konstrukcji – zarówno drewnianych jak i metalowych. Jeśli chodzi o rodzaje tokarek, to można wyróżnić dwa warianty: ręczne i tokarki CNC. Drugi wariant to zautomatyzowany sprzęt, gdzie większość pracy wykonuje komputer. Dzięki temu temu rozwiązaniu można wyeliminować czynnik ludzki i zredukować błędy do minimum. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę tokarek różnego rodzaju, dzięki czemu każdy może dobrać model dopasowany do swoich potrzeb.

Rozbudowana funkcjonalność maszyny

Tokarka ułatwia obrabianie danej powierzchni za pomocą wytaczania (obróbka wewnętrzna) lub toczenia (obróbka zewnętrzna). Zazwyczaj używana jest do modyfikowania kształtu brył obrotowych, takich jak stożki, kule, wałki oraz gwinty. Działanie tokarek opiera się na obróbce danego materiału nożem tokarskim, który wykonuje proces skrawania. Dzięki dynamicznemu rozwojowi nowoczesnych technologii, ostrza możemy podzielić ze względu na kierunek cięcia, jakie wykonują. Zaliczamy do nich cięcia kopiowe (odbywające się według linii wyznaczonej przez specjalne sterowniki), wzdłużne (równoległe względem danej powierzchni), poprzeczne (prostopadłe w stosunku do obrabianego materiału) oraz kształtowe (służące do uzyskania jak najbardziej zbliżonego kształtu określonego przedmiotu).

Wysoka precyzja pracy tokarki

Maszyny w formie tokarek zrewolucjonizowały przemysł obróbczy. Dawniej obróbka była ciężkim i skomplikowanym procesem, który zajmował wiele czasu. Obecnie wystarczy wprowadzić do komputera dedykowany program, dzięki któremu komputer wykona całe zadanie za człowieka. Należy wiedzieć, że tokarka pozwala na wykonanie nakrętek, tulejek i wszystkiego, co ma kształt kuli. Można również wymienić głowicę w maszynie i wykonywać otwory, wygładzać końce, czy wiercić w danym materiale. Dobra tokarka bez wątpienia przyda się w każdym zakładzie stolarskim. Jeśli chodzi o wybór to warto szczególnie zwrócić uwagę na, to jakie elementy będziemy wykonywać przy użyciu tokarki. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę tych urządzeń przeznaczonych zarówno dla początkujących stolarzy, jak i profesjonalistów. Warto również pamiętać, że porządna tokarka będzie służyć przez lata., dlatego z pewnością opłaca się w nią zainwestować.

Profesjonalne tokarki stolarskie

Tokarki mają wszechstronne zastosowanie, gdyż nie ograniczają się tylko do toczenia, wytaczania czy przecinania. Stosuje się je również do wiercenia, a nawet radełkowania. Na chwilę obecną nasz sklep posiada najnowocześniejsze modele tokarek. Ze względu na ich rodzaj, możemy wyróżnić najbardziej popularne tokarki kłowe, które są używane, gdy długość przedmiotu przewyższa jego średnicę. Ponadto, nasza oferta umożliwia dobranie wyspecjalizowanego sprzętu do każdego rodzaju powierzchni. Znajdziesz tu następujące typy maszyn: stołowe, produkcyjne, uniwersalne, ciężkie oraz wielonożowe do obróbki.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Koszyk