Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kategorie produktów
Zakres cen
Tokarki

Drążkarka profilująca do Styli COSMA U9 rezerwacja

30 000 

Automat tokarski O.M.A.B 53 Torinio MIN

Szlifierka do elementów toczonych Genini Lar 90

35 000 

Automat tokarski przelotowy Genini Miniautomat

78 000 

Tokarka-kopiarka bryłowa DINCMAK EKS.T4.Z

Maszyna do zarabiania końcówek Brusa END 50

15 000 

Tokarka wielowrzecionowa. CALPE TH-5 1200 CNC

92 000 

Frezarka do elementów toczonych Macchia

5 000 

Automat tokarski Calpe TH-3-1200-CNC

68 000 

[sprzedane]Tokarka locatelli OMK-300 

[sprzedane]Tokarka CNC Greda Mitika 5 osi

[sprzedane]Wiertarka do elementów toczonych Triade

[sprzedane]Automat tokarskie Locatelli Ariete 3

[sprzedane]Automat tokarski PRO.TM.3.1000

[sprzedane]Automat tokarskie Locatelli Ariete 3

[sprzedane]Szlifierka LOCATELLI ORK 1200

[sprzedane]Tokarka locatelli OMK-300 z transferem

[sprzedane]Tokarko kopiarka Valeri

Używane tokarki do drewna – maszyny tokarskie

Tokarka to jedno z najpopularniejszych narzędzi, wykorzystywanych w warsztatach i zakładach stolarskich. Mówiąc w skrócie, jest to maszyna, która obrabia drewno lub metal metodą skrawania. Dzięki tokarce można uzyskać elementy o precyzyjnych kształtach. Urządzenie to przyda się kiedy będziemy potrzebować precyzyjnie wymierzonych części składowych do różnorodnych konstrukcji – zarówno drewnianych jak i metalowych. Jeśli chodzi o rodzaje tokarek, to można wyróżnić dwa warianty: ręczne i tokarki CNC. Drugi wariant to zautomatyzowany sprzęt, gdzie większość pracy wykonuje komputer. Dzięki temu temu rozwiązaniu można wyeliminować czynnik ludzki i zredukować błędy do minimum. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę tokarek różnego rodzaju, dzięki czemu każdy może dobrać model dopasowany do swoich potrzeb.

Rozbudowana funkcjonalność maszyny

Tokarka ułatwia obrabianie danej powierzchni za pomocą wytaczania (obróbka wewnętrzna) lub toczenia (obróbka zewnętrzna). Zazwyczaj używana jest do modyfikowania kształtu brył obrotowych, takich jak stożki, kule, wałki oraz gwinty. Działanie tokarek opiera się na obróbce danego materiału nożem tokarskim, który wykonuje proces skrawania. Dzięki dynamicznemu rozwojowi nowoczesnych technologii, ostrza możemy podzielić ze względu na kierunek cięcia, jakie wykonują. Zaliczamy do nich cięcia kopiowe (odbywające się według linii wyznaczonej przez specjalne sterowniki), wzdłużne (równoległe względem danej powierzchni), poprzeczne (prostopadłe w stosunku do obrabianego materiału) oraz kształtowe (służące do uzyskania jak najbardziej zbliżonego kształtu określonego przedmiotu).

Wysoka precyzja pracy tokarki

Maszyny w formie tokarek zrewolucjonizowały przemysł obróbczy. Dawniej obróbka była ciężkim i skomplikowanym procesem, który zajmował wiele czasu. Obecnie wystarczy wprowadzić do komputera dedykowany program, dzięki któremu komputer wykona całe zadanie za człowieka. Należy wiedzieć, że tokarka pozwala na wykonanie nakrętek, tulejek i wszystkiego, co ma kształt kuli. Można również wymienić głowicę w maszynie i wykonywać otwory, wygładzać końce, czy wiercić w danym materiale. Dobra tokarka bez wątpienia przyda się w każdym zakładzie stolarskim. Jeśli chodzi o wybór to warto szczególnie zwrócić uwagę na, to jakie elementy będziemy wykonywać przy użyciu tokarki. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę tych urządzeń przeznaczonych zarówno dla początkujących stolarzy, jak i profesjonalistów. Warto również pamiętać, że porządna tokarka będzie służyć przez lata., dlatego z pewnością opłaca się w nią zainwestować.

Profesjonalne tokarki używane

Używane tokarki mają wszechstronne zastosowanie, gdyż nie ograniczają się tylko do toczenia, wytaczania czy przecinania. Stosuje się je również do wiercenia, a nawet radełkowania. Na chwilę obecną nasz sklep posiada najnowocześniejsze modele tokarek. Ze względu na ich rodzaj, możemy wyróżnić najbardziej popularne tokarki kłowe, które są używane, gdy długość przedmiotu przewyższa jego średnicę. Ponadto, nasza oferta umożliwia dobranie wyspecjalizowanego sprzętu do każdego rodzaju powierzchni. Znajdziesz tu następujące typy maszyn: stołowe, produkcyjne, uniwersalne, ciężkie oraz wielonożowe do obróbki.

Tokarki do drewna – jakie marki znajdują się w sprzedaży?

Na rynku działa obecnie wielu producentów narzędzi i sprzętów przeznaczonych do obróbki drewna. Wśród tych, którzy mają w swojej ofercie również tokarki, najbardziej rozpoznawalni to: Holzmann, Bernardo, Optimum, Proma, Holzstar, Locatelli, Valeri, Calpe. Profesjonalne tokarki, o większych rozmiarach, do zastosowań w zakładach stolarskich produkują między innymi trzy ostatnie wymienione tu firmy. 

Tokarki do drewna – jakie mają zastosowanie?

Tokarki używane są do skrawania drewna, czyli usuwania jego zewnętrznych warstw. Elementem, który je usuwa jest w tym przypadku dłuto tokarskie. Nowoczesne tokarki wykonują wiele rodzajów obróbek: wytaczanie, toczenie zgrubne, wykańczające, a także rowkowanie, gwintowanie czy przecinanie, w związku z tym znajdują zastosowanie w zakładach stolarskich, oraz  wszędzie tam, gdzie wykonuje się meble i inne konstrukcje drewniane.

W jakiej cenie są tokarki do drewna?

Podstawową tokarkę do drewna, stołową, do użytku w domowym warsztacie kupimy już za kilkaset złotych. Jeśli jednak zależy nam na sprawdzonym modelu o rozbudowanych funkcjach, musimy nastawić się na wydatek rzędu kilku tysięcy. Profesjonalne, uniwersalne tokarki kosztują już blisko 10 tysięcy złotych. Na szczęście w sprzedaży dostępne są używane tokarki, które przy całej swojej funkcjonalności charakteryzują się przystępnymi cenami. 

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów