Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Praktyczne wskazówki, dzięki którym urządzisz wygodny warsztat stolarski

Warsztat stolarski

Odpowiednia organizacja warsztatu stolarskiego zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo pracy. Podpowiadamy, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze miejsca oraz jak dostosować pomieszczenie, w którym obrabiane jest drewno.

Wybierz miejsce na warsztat stolarski

Jeśli od zera planujesz warsztat stolarski projekt nowego pomieszczenia albo zaadaptowania już istniejącego powinien uwzględniać następujące czynniki:

  1. Hałas: maszyny będące na wyposażeniu warsztatu stolarskiego nie są ciche, dlatego najlepiej zagospodarować dobrze wytłumione albo oddalone od innych zabudowań pomieszczenie. Może być to piwnica lub garaż.
  2. Pył: zdrowie jest najważniejsze, więc warsztat stolarski musi mieć dobrą wentylację. Niezbędny będzie odciąg do trocin albo pochłaniacz. Zajrzyj do naszego sklepu, gdzie znajdziesz używane urządzenia, których ceny możesz negocjować. To dobra opcja, szczególnie, jeśli jesteś na początku swojej przygody ze stolarstwem i nie chcesz wydawać fortuny.
  3. Prąd i oświetlenie: zawczasu zadbaj o dużą liczbę gniazdek. Organizując warsztat nie oszczędzaj na dobrym oświetleniu.

Skompletuj wyposażenie warsztatu stolarskiego i narzędzia

W Twoim warsztacie stolarskim powinien znaleźć się duży stół roboczy. Najlepiej, jeśli będzie wyposażony w imadło. Zobaczysz, w jak wielu sytuacjach podczas codziennej pracy docenisz jego obecność.

Planując wyposażenie warsztatu stolarskiego, nie zapomnij o szafkach, które zapewnią Ci porządek. Bezkonkurencyjne są te metalowe, bo mają największą nośność. Dzięki dobrej organizacji narzędzi nie zmarnujesz czasu na ich szukanie. Drobne akcesoria, np. śrubki czy gwoździe odpowiednio skategoryzuj i umieść w osobnych  pojemnikach. W organizacji narzędzi ręcznych, takich jak młotki czy dłuta sprawdzi się tablica narzędziowa. Możesz wykonać ją samodzielnie.

Skoro już mowa o narzędziach, warto poświęcić im nieco więcej miejsca. Na wyposażeniu warsztatu stolarskiego powinny się znaleźć:

  • narzędzia elektryczne, w tym piły, szlifierki, frezarki i tokarki,
  • narzędzia ręczne: strugi, różne dłuta i ściski,
  • przyrządy miernicze, takie jak poziomica, suwmiarka i kątownik.

Przemyśl organizację warsztatu

Planując zakład stolarski, projekt organizacji przestrzeni musisz mieć dobrze przemyślany. W centralnym punkcie pomieszczenia powinien znajdować się stół z dostępem z każdej strony. Zastanów się, gdzie ulokować szafki, tak aby bez problemu się otwierały. Nie zapomnij o wygodnym dostępie do gniazdek elektrycznych.

Pamiętaj, że organizacja warsztatu musi być zgodna z zasadami BHP, dlatego apteczkę trzymaj w widocznym miejscu.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów