Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone Skontaktuj sięz nami: +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

Kategorie produktów
Zakres cen
Tokarki: Automaty Tokarskie

Automaty Tokarskie

Automaty tokarskie to sprzęt przeznaczony do obróbki przedmiotów za pomocą skrawania. Do tego procesu najczęściej wykorzystywane są noże tokarskie, wiertło lub narzędzia do gwintowania. Całość procesu toczenia przy pomocy automatów tokarskich odbywa się samoczynnie – ich praca jest obsługiwana automatycznie aż do wyczerpania materiału, co znacznie wpływa na usprawnienie masowej produkcji. Przyrząd występuje w dwóch wersjach: automatycznej i półautomatycznej. Choć pierwsze automatyczne tokarki pojawiły się już w 1870 roku, ich funkcjonalność była znacznie ograniczona. Z biegiem czasu na rynku zaczęły pojawiać się wyposażone elektronicznie tokarki NC, które następnie – dzięki numerycznemu sterowaniu oraz rozbudowanym funkcjom – przekształciły się w tokarki CNC, obsługiwane za pomocą systemu komputerowego.

Zastosowanie automatów tokarskich

Sprzęt stosowany jest przy obróbce metali i drewna. Elementy produkowane przez tokarki to zwykle wszelkiego rodzaju bryły obrotowe. Rozwijająca się technologia pozwala na coraz to nowsze zastosowanie automatów tokarskich, tym samym umożliwiając ich użycie w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki precyzji oraz dokładności, z jaką pracują maszyny, najchętniej wykorzystuje się je do seryjnej produkcji pożądanych elementów. Automaty tokarskie wykorzystywane są więc zarówno przez fabryki, jak i zakłady przemysłowe z wielu branż.

Automaty tokarskie – czy są opłacalne?

Stosowanie automatów tokarskich to przede wszystkim oszczędność czasu. Odpowiednio zaprogramowana maszyna precyzyjnie wykona za nas całą pracę. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chodzi o elementy produkowane na skalę masową, w których liczy się estetyka każdego szczegółu. Automatyczne tokarki to także oszczędność cenowa – szczególnie gdy zainwestujemy w sprzęt używany. Są to urządzenia długowieczne, dlatego – przy odpowiedniej konserwacji i renowacji – można spodziewać się po maszynie bezawaryjnej pracy przez długie lata. Automaty tokarskie doskonale sprawdzą się w przedsiębiorstwie zajmującym się masową produkcją. Oferowane przez nas urządzenia tego rodzaju wytwarzają części o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Wytrzymałe korpusy maszyn zapewniają bardzo stabilną pozycję w czasie pracy, a trwałe prowadnice i suporty eliminują konieczność martwienia się o wydajność czy awaryjność takiego urządzenia. Największym atutem naszych urządzeń jest ich uniwersalność – zakres zastosowań tak naprawdę ogranicza jedynie regulacja samego układu.

Automaty tokarskie do warsztatu

Oferowane przez nas automaty tokarskie są szczególnie polecane przy tworzeniu (nacinaniu, wygniataniu) różnego rodzaju gwintów. Dzięki mnogości wykorzystania, to niezwykle ergonomiczne urządzenia. Stawiamy na satysfakcję Klientów, dlatego proponujemy sprawdzone maszyny, które można użytkować przez długie lata. W razie potrzeby służymy również fachowym doradztwem w kwestii doboru odpowiedniego automatu tokarskiego.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Koszyk