Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kategorie produktów
Zakres cen
Tokarki: Automaty Tokarskie

Drążkarka profilująca do Styli COSMA U9 rezerwacja

30 000 

Automat tokarski O.M.A.B 53 Torinio MIN

Automat tokarski przelotowy Genini Miniautomat

78 000 

Tokarka-kopiarka bryłowa DINCMAK EKS.T4.Z

Tokarka wielowrzecionowa. CALPE TH-5 1200 CNC

92 000 

Automat tokarski Calpe TH-3-1200-CNC

68 000 

[sprzedane]Tokarka locatelli OMK-300 

[sprzedane]Tokarka CNC Greda Mitika 5 osi

[sprzedane]Automat tokarskie Locatelli Ariete 3

[sprzedane]Automat tokarski PRO.TM.3.1000

[sprzedane]Automat tokarskie Locatelli Ariete 3

[sprzedane]Tokarka locatelli OMK-300 z transferem

[sprzedane]Tokarko kopiarka Valeri

Automaty Tokarskie do drewna – Tokarki CNC do drewna

Automaty tokarskie to sprzęt przeznaczony do obróbki przedmiotów za pomocą skrawania. Do tego procesu najczęściej wykorzystywane są noże tokarskie, wiertło lub narzędzia do gwintowania. Całość procesu toczenia przy pomocy automatów tokarskich odbywa się samoczynnie – ich praca jest obsługiwana automatycznie aż do wyczerpania materiału, co znacznie wpływa na usprawnienie masowej produkcji. Przyrząd występuje w dwóch wersjach: automatycznej i półautomatycznej. Choć pierwsze automatyczne tokarki pojawiły się już w 1870 roku, ich funkcjonalność była znacznie ograniczona. Z biegiem czasu na rynku zaczęły pojawiać się wyposażone elektronicznie tokarki NC, które następnie – dzięki numerycznemu sterowaniu oraz rozbudowanym funkcjom – przekształciły się w tokarki CNC, obsługiwane za pomocą systemu komputerowego.

Zastosowanie automatów tokarskich

Sprzęt stosowany jest przy obróbce metali i drewna. Elementy produkowane przez tokarki to zwykle wszelkiego rodzaju bryły obrotowe. Rozwijająca się technologia pozwala na coraz to nowsze zastosowanie automatów tokarskich, tym samym umożliwiając ich użycie w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki precyzji oraz dokładności, z jaką pracują maszyny, najchętniej wykorzystuje się je do seryjnej produkcji pożądanych elementów. Automaty tokarskie do drewna wykorzystywane są więc zarówno przez fabryki, jak i zakłady przemysłowe z wielu branż.

Automaty tokarskie – czy są opłacalne?

Stosowanie automatów tokarskich to przede wszystkim oszczędność czasu. Odpowiednio zaprogramowana maszyna precyzyjnie wykona za nas całą pracę. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chodzi o elementy produkowane na skalę masową, w których liczy się estetyka każdego szczegółu. Automatyczne tokarki to także oszczędność cenowa – szczególnie gdy zainwestujemy w sprzęt używany. Są to urządzenia długowieczne, dlatego – przy odpowiedniej konserwacji i renowacji – można spodziewać się po maszynie bezawaryjnej pracy przez długie lata. Automaty tokarskie doskonale sprawdzą się w przedsiębiorstwie zajmującym się masową produkcją. Oferowane przez nas urządzenia tego rodzaju wytwarzają części o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Wytrzymałe korpusy maszyn zapewniają bardzo stabilną pozycję w czasie pracy, a trwałe prowadnice i suporty eliminują konieczność martwienia się o wydajność czy awaryjność takiego urządzenia. Największym atutem naszych urządzeń jest ich uniwersalność – zakres zastosowań tak naprawdę ogranicza jedynie regulacja samego układu.

Automaty tokarskie do warsztatu

Oferowane przez nas automaty tokarskie są szczególnie polecane przy tworzeniu (nacinaniu, wygniataniu) różnego rodzaju gwintów. Dzięki mnogości wykorzystania, to niezwykle ergonomiczne urządzenia. Stawiamy na satysfakcję Klientów, dlatego proponujemy sprawdzone maszyny, które można użytkować przez długie lata. W razie potrzeby służymy również fachowym doradztwem w kwestii doboru odpowiedniego automatu tokarskiego.

Automat tokarski – co to jest?

Automat tokarski to rodzaj obrabiarki skrawającej do obróbki z materiału prętowego, stworzony z myślą o usprawnieniu procesu produkcji, przede wszystkim masowej. W tejże są szczególnie doceniane ze względu na w pełni zautomatyzowaną pracę bez fizycznego udziału pracowników oraz wysoką dokładność przy modelowaniu dużych powierzchni, jak i detali, co daje istotną dla produkcji masowej wysoką powtarzalność efektów.

Jakie zastosowanie ma automat tokarski do drewna?

W zależności od rodzaju automaty tokarskie są wykorzystywane w produkcji na dużą skalę do obróbki z materiałów prętowych o różnej wielkości, wykorzystując pracę ze skrawaniem. Modelują duże powierzchnie lub pracują precyzyjnie przy wykonywaniu detali z zachowaniem dużej powtarzalności, a wszystko to robią w zautomatyzowanym procesie, podążając za parametrami z zapisanego w pamięci programu, pracując aż do wyczerpania materiału.

Jakie automaty tokarskie znajdują się w ofercie?

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: tokarki przelotowe, półautomatyczne, wielowrzecionowe, a także tokarko-kopiarki czy automaty tokarskie. Produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, gwarantując sprawną pracę. Każdy automat tokarski ma właściwe dla siebie cechy, takie jak: toczenie automatyczne z kantówki, 3 suporty dojeżdżające, kopiowanie po szablonie, sterowanie elektroniczne i spory zapas mocy, funkcję szlifowania, duża wydajność czy wiele rozmiarów, możliwych do obrobienia.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów