Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kategorie produktów
Zakres cen
Piły: Formatowe

Piła formatowa SCM SI 400E

39 000 

Piła formatowa Altendorf WA80

34 000 

Piła formatowa Sicma K1

11 500 

Piła formatowa Casadei KS 1200

8 500 

Piła formatowa Paoloni P300-32

14 900 

Piła formatowa SCM MINIMAX SI 400ES

36 000 

[sprzedane]Piła formatowa SCM SI16

[sprzedane]Piła formatowa SCM SI 4000

[sprzedane]Piła formatowa SCM SI16

[sprzedane]Piła formatowa SCM SI 400N

[sprzedane]Piła formatowa Magick RPC 1600

[sprzedane]Piła formatowa SCM SI300S

[sprzedane]Piła formatowa Altendorf F45

[sprzedane]Piła formatowa SCM SI400e

[sprzedane]Piła formatowa SCM SI 400 EP Class

[sprzedane]Piła formatowa Martin T72A 3300mm

Piły formatowe używane

Piły formatowe używane to maszyny przeznaczone do przecinania i przerzynania płyt drewnianych oraz drewnopodobnych. Urządzenia te pozwalają na profesjonalną obróbkę płyt OSB, MDF, PCV oraz paneli ABS. Sprawdzą się również podczas pracy z litym drewnem. W naszym sklepie posiadamy piły formatowe z precyzyjnymi prowadnicami umożliwiającymi cięcie materiałów w różnych kierunkach: pod określonym kątem, poziomo lub pionowo. Dzięki prostym w obsłudze panelom sterowniczym, maszyny te mogą być operowane nawet przez początkujących stolarzy. 

Piły elektryczne formatowe do drewna

Tylko profesjonalna piła formatowa używana jest w stanie zapewnić najwyższą precyzję cięcia drewna oraz wygodę pracy operatora. Maszyny tego rodzaju znajdujące się w naszej ofercie cechują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, a co za tym idzie, bezpieczną i wydajną pracą w każdych warunkach. Posiadają stoły, czyli obszary robocze, na których można bez problemu wykonywać pracę nawet z dużymi elementami, takimi jak deski czy belki. Proponowane piły formatowe umożliwiają zautomatyzowanie obróbki dużych arkuszy materiałów, takich, których nie dałoby się przyciąć w precyzyjny sposób ręcznie. Maszyna tego rodzaju pracuje nie tylko kilkukrotnie szybciej niż człowiek, ale i jest o wiele bardziej dokładna. Oferowane przez nas model pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów zarówno krajowych, jak i zagranicznych, dzięki czemu można wybierać spośród zróżnicowanej gamy pił. Wszystkie maszyny są gotowe do podłączenia i pracy w każdym zakładzie stolarskich bądź tartaku.

Jaką piłę formatową wybrać do swojego warsztatu?

Wybierając piłę formatową należy wziąć pod uwagę oczywiście moc silnika piły oraz moc silnika podcinaka. Trzeba pamiętać, że to z jaką prędkością obracają się piły znacząco wpływa na jakość cięcia materiałów. Jeżeli obrabiamy na przykład cienką płytę PCV wystarczająca będzie minimalna dostępna moc oraz możliwości wymiarowe maszyny. Natomiast jeżeli obróbce będą poddawane materiały charakteryzujące się dużą gęstością i twardością odpowiednia będzie piła charakteryzująca się dużą mocą obrotową silnika. W naszym sklepie z maszynami stolarskimi posiadamy zarówno modele do lekkich, jak i bardziej wymagających zadań obróbczych. Jeśli więc szukasz produktu, który spełni wszystkie oczekiwania związane z profesjonalną obróbką drewna, sprawdź naszą ofertę, bądź skontaktuj się z nami w celu dobrania najlepszego rozwiązania produktowego.

Piły formatowe — co to jest?

Piły formatowe, inaczej zwane piłami formatowymi lub piłami formatującymi, to specjalistyczne maszyny stolarskie, przeznaczone do cięcia drewna na określone wymiary. Służą one do przycinania i formowania drewna na potrzeby produkcji mebli, podłóg, okien i drzwi, a także do produkcji płyt drewnopochodnych i sklejki. Piły formatowe mogą być ręczne lub automatyczne i składają się z kilku elementów, takich jak stoły robocze, podajniki, prowadnice, wrzeciona oraz piły tnące.

Jakie zastosowanie mają piły formatowe?

Piły formatowe to urządzenia stanowiące elementarne wyposażenie każdej stolarni. Dają możliwość precyzyjnego cięcia litego drewna. Ponadto, sprawdzą się przy obróbce innych materiałów, takich jak płyty wiórowe oraz laminowane. Umożliwiają cięcie pod różnymi kątami i są znacznie dokładniejsze od klasycznych pił ręcznych. Poza tym dają możliwość wykonywania rowkowania, formatowania i nacinania wpustów.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów