Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kategorie produktów
Piły: Do drewna

Piły do drewna – cyrkularki do drewna

Niezależnie od rodzaju drewna, jego obróbka wymaga specjalistycznych narzędzi stolarskich. W ofercie naszego sklepu znajdują się wyłącznie solidne i trwałe produkty, które w efektywny sposób wspomogą pracę w warsztacie, stolarni czy tartaku. Oferowane przez nas maszyny do drewna w formie pilarek to niezawodne produkty pochodzące od renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Wybierając te maszyny warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, które przedstawimy poniżej.

Pilarki stołowe do drewna a pilarki ręczne

Niewątpliwą zaletą pilarek stołowych z naszej oferty jest możliwość zagwarantowania stabilności dużym powierzchniom roboczym, co w przypadku pilarek ręcznych może przysporzyć trochę kłopotu. Model stołowy, choć może zajmować więcej miejsca, to w znaczny sposób minimalizuje ryzyko nagłej zmiany toru cięcia. Ważna jest również moc urządzenia. Nasze pilarki stołowe dysponują dużą energią pracy, dzięki czemu można je wykorzystać nawet w dużym zakładzie obróbczym. Pilarki stołowe to również idealne rozwiązanie do cięcia długich desek. W tym zadaniu pomoże możliwość przedłużenia stołu, czyli powiększenia powierzchni roboczej. 

Funkcje pilarek stołowych do drewna

Oprócz możliwości powiększania powierzchni roboczej, o której już wspominaliśmy, pilarki tarczowe posiadają także opcję regulowania tarczy pod kątem, a także hamulec bezpieczeństwa. Warto również wymienić zabezpieczenie przed niezamierzonym włączeniem czy łatwość wymiany piły tarczowej dzięki blokadzie wrzeciona. W razie potrzeby można również zamontować oświetlenie pomocnicze, w celu doświetlenia obszaru roboczego na stole. Znajdujące się w naszej ofercie pilarki stołowe to maszyny przeznaczone do stosowania nie tylko w profesjonalnych zakładach stolarskich. Dzięki łatwości obsługi można wyposażyć w nie domowe warsztaty lub niewielkie stolarnie. 

Jak dobrać odpowiednią pilarkę stołową?

Kupując pilarkę ręczną lub stołową należy zwrócić uwagę na tarcze, które przeznaczone są do cięcia określonego rodzaju materiałów. Zdecydowanie wybór modelu z wymiennymi tarczami zwiększy możliwości pracy urządzeniem. Do niewielkich prac przydomowych z powodzeniem można zastosować piły o mniejszej mocy i prostej budowie. Jeśli jednak zamierzamy ciąć materiały inne niż drewno, dobrze jest wybrać model z regulacją obrotów. Wybierając piłę tarczową, trzeba również zwrócić uwagę na głębokość cięcia zmierzoną pod kątem 45 i 90 stopni. Pozwoli to wybrać najlepsze rozwiązanie, czyli dopasowane do prac, które zamierzamy wykonywać.

Piły do drewna — co to jest?

Piły do drewna to narzędzia ręczne lub elektryczne, które służą do cięcia drewna. Przyrządy ręczne to przede wszystkim piły ręczne zwijane, piły do cięcia drewna na mokro, piły szablaste, a także piły ręczne do cięcia drewna na sucho. Narzędzia elektryczne to z kolei piły taśmowe, tarczowe i łańcuchowe. Te przyrządy różnią się między sobą przede wszystkim konstrukcją, sposobem działania i przeznaczeniem.

Jakie zastosowanie mają piły do drewna?

Piła do drewna to podstawowe wyposażenie zarówno profesjonalnych miejsc, w których odbywa się obróbka drewna, jak i hobbystycznych drewutni. Piła do drewna służy przede wszystkim do dzielenia drzewa na mniejsze elementy. Piła do drewna przyspiesza pracę, zmniejsza ryzyko zranienia, a co za tym idzie, zwiększa bezpieczeństwo. Urządzenie umożliwia dokładne oraz szybkie cięcie drewna dając gwarancję zadowolenia użytkowników.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów