Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Używane maszyny tartaczne – kiedy warto w nie zainwestować?

Używane maszyny tartaczne - kiedy warto w nie zainwestować

Maszyny tartaczne używane są niewątpliwie ciekawą i niejednokrotnie atrakcyjną ofertą. Dzięki używanym maszynom tartacznym można w prosty sposób skompletować wyposażenie tartaku czy stolarni, a nawet przydomowych warsztatów. Wbrew powszechnie panującej opinii maszyny do tartaku, które były używane, wcale nie muszą być gorsze, mniej wydajne czy bardziej podatne na awarie. Jedyne, co trzeba zrobić, to takie maszyny tartaczne dokładnie i powoli obejrzeć, a także przemyśleć swój wybór. Jak więc dokonać wyboru i na co zwracać uwagę? Kiedy warto kupować maszyny tartaczne używane?

Urządzenia używane: na co patrzeć, by wiedzieć, co się kupuje?

Wypełniające tartak maszyny używane muszą w być dobrym stanie, aby spełniać swoją funkcję. Należy też zwrócić uwagę, gdzie owe maszyny tartaczne były używane. To znaczy: w jakim tartaku? Chodzi o jego wielkość. Jeśli był mały, można liczyć na lepszy stan maszyny, jednak maszyna w tartaku stricte przemysłowym, gdzie ilość drewna do przerobienia jest ogromna, może nie być odpowiednia. Bierze się więc pod uwagę czas ich eksploatacji i intensywność tejże.

Jeśli maszyna nie była zbyt intensywnie eksploatowana, a pracownicy dbali o to, by regularnie ją konserwować, warto rozważyć kupno takiej maszyny bez względu na to, czy będzie to podajnik do drewna, czy stacjonarna piła.

Sprawdzenie jakości sprzętu

Jeśli dana osoba jest już pewna solidności danej maszyny, musi jeszcze sprawdzić ją w działaniu. Tylko pewność będzie może nie absolutna, ale bardzo duża, że maszyna nie zawiedzie w najmniej nieodpowiednim momencie. Jeśli ten, kto sprzedaje maszynę, nie chce jej uruchomić i przetestować, oznacza to po prostu, że jest oszustem. Trzeba na to uważać.

Kiedy kupować używane maszyny tartaczne?

Maszyny tartaczne, które były używane, są atrakcyjne właśnie ze względu na swoją cenę i sprawność oraz jakość (jeśli zostały zachowane). Zbyt niska cena powinna jednak być znakiem ostrzegawczym, ponieważ ktoś może chcieć sprzedać sprzęt bardzo podłej jakości i na to trzeba uważać. Czasem naprawa usterki może trwać bardzo długo i równie dużo kosztować.

Wybierając używane maszyny tartaczne, warto sprawdzać, czy ich zakup się opłaci w porównaniu z zakupem nowego sprzętu. Jeśli tak będzie i jeśli maszyny będą sprawne i efektywne, warto!

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów