Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kategorie produktów
Zakres cen
Wyrówniarki

Wyrówniarki do drewna

Każdy fachowiec wie, że na efekt końcowy obrabianego elementu składa się dobrze wygładzona faktura materiału. Do tego zadania idealnie nadają się maszyny w postaci wyrówniarek. stolarskich Wyrówniarki służą do wyrównywania płaszczyzn elementu, gdzie wał nożowy znajduje się pod materiałem obrabianym. Stolarskie maszyny te znajdują zastosowanie zarówno w zakładach meblarskich, jak i w warsztatach stolarskich. Przeznaczone są obróbki drewna twardego bądź miękkiego, a także różnych materiałów drewnopochodnych. Oferowane przez nas wyrówniarki świetnie sprawdzą się przy pracy z listwami oraz płytami. Każde urządzenie z naszej oferty to solidna i stabilna konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów. Proponowane wyrówniarki do drewna są proste w obsłudze i łatwe w regulacji, dzięki czemu można szybko i bez większych problemów osiągnąć idealnie gładką powierzchnię na każdym materiale drewnianym, jak również drewnopochodnym. Należy wiedzieć, że współcześnie produkowane wyrówniarki do drewna konstrukcyjnie w zasadzie nie różnią się bardzo od swoich dawnych odpowiedników. W naszej ofercie posiadamy zarówno starsze typy wyrówniarek, jak i nowsze modele, dzięki czemu klient może wybrać opcję najbardziej mu odpowiadającą.

Konstrukcja wyrówniarki stolarskiej

Jeśli chodzi o konstrukcję, to wyrówniarka posiada przede wszystkim ruchomy stół roboczy, znajdujący się poniżej noży skrawających drewno. Możliwość regulacji wysokości pozwala na precyzyjne ustawienie grubości skrawanej powierzchni. Z pewnością jest to duże udogodnienie dla stolarza. Dodatkową niezwykle przydatną funkcją naszych maszyn stolarskich jest SILENT SYSTEM, czyli specjalnie opracowany układ, który niweluje hałas podczas pracy nawet o 50%. Warto dodać, że dla większej wydajności prac z wykorzystaniem wyrówniarek do drewna możemy wyposażyć je w specjalny wał strugarski lub wał spiralny. Pierwsza opcja pozwala na wykorzystanie nieco grubszej powierzchni noży, skracającej czas pracy. Nasze urządzenia cechują się również wysokiej jakości silnikami, a także precyzyjnymi ostrzami. Wszystko to sprawia, że praca wykonywana za ich pomocą jest niezwykle wydajna.

Profesjonalne wyrówniarki do drewna

Oferowane przez nas produkty, umożliwiają dowolną regulację wysokości oraz głębokości strugania. Charakteryzują się także stosunkowo łatwą obsługą oraz wysokim poziomem wydajności, dzięki czemu można korzystać z nich w warsztacie przez wiele lat. W swoim asortymencie mamy wysokiej klasy maszyny, które sprawdzą się zarówno w drobnych zakładach stolarskich, jak i bardzo dużych, szukających urządzeń o znacznej wydajności oraz niezawodności działania. Zachęcamy do dokładniejszego zapoznania się z naszą ofertą. W razie potrzeby służymy również doradztwem w kwestii doboru odpowiedniej maszyny do warsztatu, tartaku lub zakładu stolarskiego.

Wyrówniarka do drewna – co to jest?

Drewno należy do najpopularniejszych materiałów, z których wykonywane są meble, ozdoby, wykończenia, przedmioty użytku domowego i wiele, wiele innych! Aby możliwe było wykonanie jakiegokolwiek drewnianego elementu, konieczne jest odpowiednie przygotowanie materiału. Jak sama nazwa wskazuje wyrówniarka do drewna to urządzenie, mające na celu wyrównać powierzchnię materiału. Dzięki niej możliwe jest wygładzenie drewna, które jest konieczne w procesie dalszej obróbki. Wyrówniarka przygotowuje materiał tak, aby pozostawić go bez niedoskonałości. 

Do czego służy wyrówniarka?

Wyrówniarka jest narzędziem niezwykle pomocnym w trakcie precyzyjnej obróbki drewna. Pozwala na wygładzenie drewnianych powierzchni poprzez pozbawienie elementów ewentualnych nierówności powstałych w trakcie innych, poprzednich procesów obróbki materiału. Zakup maszyny przyczyni się do stworzenia w pełni lub częściowo zautomatyzowanego warsztatu obróbki drewna – w tym również warsztatu stolarskiego.

Jakie zastosowanie ma wyrówniarka do drewna?

Wyrównywarka do drewna, jak wynika z samej nazwy, stosowana jest do wyrównywania powierzchni drewna (zarówno miękkiego jak i twardego). Konieczne jest wygładzenie nierówności i chropowatości. Urządzenie świetnie sprawdza się w usuwaniu uwypukleń z drewnianych powierzchni. Jest to zazwyczaj pierwszy etap w procesie obróbczym danego elementu. Dzięki temu dany materiał jest gotowy do dalszej pracy nad nim. Użycie wyrówniarki do drewna daje gwarancję osiągnięcia pożądanego efektu końcowego.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów