Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone Skontaktuj sięz nami: +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

Kategorie produktów
Zakres cen
Wiertarki: Wielowrzecionowe

Wiertarki wielowrzecionowe używane

Wiertarka wielowrzecionowa używana jest masywnym urządzeniem o wielorakim zastosowaniu, wykorzystywana jest w zakładach przemysłowych, stolarskich albo jako jeden z elementów linii produkcyjnych. Jest ona połączona ze stołem roboczym i umożliwia wykonywanie bardzo precyzyjnych nawierceń.

Wiertarki wielowrzecionowe – właściwości

Wiertarki wielowrzecionowe to obecnie jedne z najbardziej praktycznych i precyzyjnych urządzeń do obróbki drewna, są przeznaczone głównie dla profesjonalistów, ale ich obsługa nie jest skomplikowana, dlatego nie przysporzy większych problemów amatorom. Początkującym stolarzom przydadzą się także bezpieczne w użytkowaniu frezarki górnowrzecionowe.  Najważniejsze właściwości, jakimi charakteryzuje się wielowrzecionowa wiertarka to wielkość i odległość między osiami wrzecion wiertarskich, a także ilość samych wrzecion. Ważnym parametrem jest również głowica wiertarska i jej wyposażenie oraz możliwości regulacji maszyny. Ustawienia głowicy mogą być wprowadzane ręcznie lub pneumatycznie. Zamontowane na wrzecionach wiertła powinny być zamontowane w taki sposób, aby można było je łatwo i prosto wymienić, dobrym rozwiązaniem w tym wypadku są szybkozłączki, w których wiertła są zaciskane. Dobre wiertarki wielowrzecionowe są skonstruowane w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca i miały swobodny dostęp.

Wiertarki wielowrzecionowe – zastosowanie

Klasyczne wiertarki wielowrzecionowe mają szerokie zastosowanie, wybór urządzenia powinien być uzależniony od tego, czy będzie ono wykorzystywane przez wiele lat do częstej obróbki drewna, czy raczej do sporadycznych prac. Przez stolarzy maszyna jest wykorzystywana między innymi do wykonywania wierceń montażowych oraz otworów na zawiasy czy mocowania półek. W zakładach stolarskich wykorzystywane są również czopiarki, mają możliwość zastosowania narzędzi frezarskich, dzięki czemu urządzenie może spełniać wiele funkcji.

Wiertarka wielowrzecionowa może być również wyposażona w urządzenia ułatwiające obróbkę różnych elementów. Przed wyborem maszyny, trzeba wiedzieć wcześniej, jakie elementy będą obrabiane, można wówczas zastosować liniały boczne odpowiedniej wielkości, w miarę potrzeby mogą być one również zamontowane od frontu. Zaletą wiertarki wielowrzecionowej jest nie tylko precyzja, ale także powtarzalność wykonywanych elementów. Jednym z ważniejszych czynników jest również rozmiar urządzenia, trzeba brać pod uwagę, że wielowrzecionowa wiertarka może zajmować sporo miejsca w warsztacie stolarskim.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Szlifierka szerokotaśmowa

Wyrówniarko grubościówka używane

Wiertarka wielowrzecionowa

Czopiarki do drewna

Koszyk