Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone Skontaktuj sięz nami: +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

Kategorie produktów
Zakres cen
Grubościówki

Grubościówka – podstawa wyposażenia warsztatu!

Grubościówka, znana także pod nazwami „strugarko-grubościówka” oraz „strugarka grubiarka” to urządzenie z wszechstronnymi zastosowaniami. Idealnie sprawdzi się w zaawansowanych zakładach rzemieślniczych, jak i przydomowym warsztacie. Służy do obróbki twardego, a także miękkiego drewna. Najpopularniejszymi powierzchniami podatnymi obróbce grubościówki są listwy, belki i deski. Maszyna ta jest bardzo uniwersalna, gdyż pełni funkcję zarówno wyrówniarki, pilarki oraz frezarki. Głównym zadaniem grubościówki jest modyfikacja wspomnianej w nazwie grubości danej powierzchni poprzez dobór odpowiedniego kąta pracy (od 90 do 45 stopni), dzięki czemu jesteśmy w stanie w pełni kontrolować swój sprzęt.

Używana grubościówka do drewna wysokiej jakości

Najnowsze modele oferują czterostronne wały nożowe, które odpowiadają za równoczesne struganie i profilowanie drewna. Nasze produkty gwarantują najwyższy poziom precyzji a zarazem przyjemność z ich użytkowania, przez co Twoja praca będzie o wiele bardziej komfortowa. Istnieją różnorodne akcesoria, które wzbogacą osiągi naszej grubościówki. Jesteśmy w stanie zakupić między innymi: przyrząd do ustawiania noży, dłutarkę, przyssawkę wiertarską, dodatkowy odciąg wiórów czy nawet wózek, ułatwiający transport urządzenia. Nasze urządzenia wyposażone są także w innowacyjny mechanizm, zabezpieczający Twój sprzęt przed niespodziewanym odrzutem. Ponadto grubościówki te słyną z wysokiej oraz niezawodnej mocy silnika, który sprosta każdemu trudnemu zadaniu.

Grubiarka i wyrówniarka do warsztatu stolarskiego

Narzędzie, jakim jest wyrówniarka, pomaga w uzyskaniu gładkości pojedynczej powierzchni lub dwóch prostopadłych do siebie płaszczyzn. Sprawnie szlifuje oraz usuwa nieestetyczne i utrudniające dalszą pracę z materiałem uwypuklenia. Uzyskujemy w ten sposób idealnie wyrównany materiał gotowy do dalszej obróbki, w której posłuży nam kolejny przyrząd, czyli grubościówka do drewna. Zadaniem grubiarki jest nadanie surowcowi pożądanej grubości. Najczęściej jednak oba urządzenia spotkamy w formie jednej maszyny. Wówczas cały proces jest szybszy i efektywniejszy, szczególnie przy większych ilościach drewna do przetworzenia. Nowoczesne obrabiarki pozwalają na jednoczesną obróbkę surowca drzewnego w 1, 2, a nawet 4 płaszczyznach. Takie urządzenia, stanowiące podstawę wyposażenia profesjonalnego zakładu stolarskiego, znajdziesz również w naszej szerokiej ofercie. Spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników z branży. Używana grubościówka do drewna to sprzęt dla najbardziej wymagających majstrów! Są przeznaczone zarówno do obróbki drewna miękkiego, jak i twardego.

Wyrówniarko-grubościówka do obróbki drewna

Profesjonalna maszyna stolarska, jaką stanowi wyrówniarko-grubościówka, należy do jednej z najszerszych grup produktowych w naszym sklepie. Warto kupić ten towar właśnie u nas. Oferowane przez nas grubiarki do warsztatu stolarskiego są precyzyjne, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, a zarazem spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Pomagają przygotować materiał do dalszych etapów obróbki, tj. formowania, nawiercania i profilowania. Są niezbędne w procesie produkcji podłóg i boazerii, a także elementów małej architektury ogrodowej, drewnianych schodów i okiennic. Ich jakość doceniają zarówno profesjonaliści z branży produkcji wielkoseryjnej, jak i hobbystyczni majsterkowicze. Znajdziesz tutaj strugarki obsługujące różne napięcia (230 V oraz 400 V) o niezwykle trwałej i mocnej, żeliwnej konstrukcji, która jest gwarancją niezawodności. Dodatkowe zastosowanie kilku noży zamontowanych na wałku pozwala uzyskać bardzo wysoką dokładność przy jednoczesnej redukcji hałasu i wibracji. Każda wyrówniarko-grubościówka została przetestowana zgodnie z międzynarodowymi normami. W naszym sklepie internetowym znajdziesz najlepsza grubościówkę do drewna używana.

Grubościówka używana do zakładu stolarskiego charakteryzuje się wysoką niezawodnością, łatwością obsługi, szybkością regulacji i dużą wydajnością. Jeżeli potrzebujesz sprzętu, który spełni wymagania klasy przemysłowej i ma możliwości rozszerzenia funkcjonalności o dodatkowe wyposażenie – zapraszamy do kontaktu!

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Koszyk