Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kategorie produktów
Zakres cen
Czopiarki do drewna

Czopiarki do drewna – bogaty wybór

Szeroki wybór czopiarek z naszej oferty sprawia, że można wyposażyć się w model o odpowiednich parametrach, a także w danym przedziale cenowym. Proponowane maszyny przeznaczone są do stosowania w każdym zakładzie stolarskim i pracy przy obróbce drewna. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość pełnej regulacji wymiarów czopa. Modele obwiedniowe zapewniają precyzyjne wykonywanie wszystkich prac oraz możliwość wykonywania czopów okrągłych i owalnych. Oferowane maszyny stolarskie pochodzą od renomowanych producentów polskich i zagranicznych.

Solidne czopiarki obwiedniowe

Podstawową zaletą czopiarek obwiedniowych jest możliwość wykonywania czopów ściśle dopasowanych do gniazd obrabianych frezami trzpieniowymi. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niemal dowolnego kształtu przekroju. Oferowane czopiarki obwiedniowe mają również możliwość zastosowania różnego rodzaju narzędzi frezarskich, dzięki czemu maszyna staje się jeszcze bardziej funkcjonalna. Przy wyborze oferujemy również fachową pomoc i doradztwo z branży profesjonalnych maszyn stolarskich. Urządzenia te są przeznaczone do obróbki zarówno litego drewna, jak i materiałów drewnopodobnych. Pozwalają na formatowanie, profilowanie, a także frezowanie przy pomocy dodatkowego wyposażenia. Dzięki temu na końcach listew, kantówek czy fryzów można formować:

  • czopy,
  • wypusty,
  • pióra,
  • inne kształty.

Zaawansowana czopiarka obwiedniowa daje również możliwość precyzyjnego wykonywania wszystkich zadań, a także tworzenia czopów owalnych oraz okrągłych. Maszyny, dzięki szerokim możliwościom, znajdują zastosowanie podczas wytwarzania praktycznie dowolnych form geometrycznych.

Maszyny stolarskie do wykonywania złącz czopowych

Tradycyjne złącza czopowe są wciąż jedną z najpopularniejszych metod połączeń kątowych w branży stolarskiej. Na jednej z łączonych płaszczyzn występuje czop, a na drugiej gniazdo albo widlica. Wykorzystuje się do ich tworzenia maszyny CNC, a także frezarki dolnowrzecionowe, lecz najlepszym rozwiązaniem jest dedykowana czopiarka do drewna. Te nowoczesne urządzenia pozwalają, dzięki wsparciu sterowników mikrokomputerowych, uzyskać dowolny kształt o bardzo precyzyjnie dobranych parametrach. Obróbka z ich użyciem ma wiele zalet, m.in. możliwe jest wykonywanie czopów o ściśle dopasowanych gniazd obrabianych przy użyciu frezów trzpieniowych. Zasada działania maszyny jest stosunkowo prosta. Element roboczy stanowi wirująca głowica frezowa, która może być dodatkowo zintegrowana z piłką tarczową (ma to na celu dokładne ustalenie długości czopa). Jest ona automatycznie przesuwana w procesie obróbki po drodze wyznaczającej docelowy kształt przekroju poprzecznego – obiega go wokoło. Samo sterowanie jest realizowane przez specjalistyczny program komputerowy. Profesjonalne czopiarki stolarskie bywają też stosowane jako składnik większych systemów zespolonych do obróbki drewna, w których skład wchodzą również wyrówniarki i grubościówki przemysłowe.

Często spotykane są bardziej zaawansowane tzw. formatyzerko-czopiarki, które służą do przelotowej obróbki formatowej i profilowej materiałów drewnianych i drewnopodobnych z płyt wiórowych. Współpracują zazwyczaj na jednej linii produkcyjnej z olejarkami, wiertarkami wielowrzecionowymi oraz innymi elementami zorganizowanych systemów produkcyjnych. Jesteśmy sklepem oferującym profesjonalne czopiarki do obróbki drewna. Nasz zespół wykwalifikowanych doradców z przyjemnością przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę wraz z wyceną. Przy większych zamówieniach gwarantujemy bardzo dobre rabaty i szereg usług dodatkowych wraz ze specjalistycznym wsparciem technicznym.

Czopiarka do drewna do czego służy?

Czopiarka do drewna służy głównie do produkcji wyrobów drewnianych lub drewnopodobnych. Dzięki tej maszynie można stworzyć m.in.: panele podłogowe, meble czy ramy okienne. Profesjonalna czopiarka to wielofunkcyjna maszyna, która pozwala na frezowanie, formatowanie oraz profilowanie. Dzięki czopiarce na końcach np. listew czy kantówek można uformować czopy, pióra czy inne kształty. Dzięki szerokim możliwościom czopiarka znajduje zastosowanie podczas wykonywania przeróżnych kształtów.

Czopiarka do drewna – co to jest?

Czopiarka jest urządzeniem formującym wypustki, które umieszcza się na bokach drewnianych elementów w celu połączenia ich z innymi elementami, posiadającymi pasujące kształtem gniazdo. Ten sposób łączenia pozwala uniknąć korzystania z wkrętów czy gwoździ, które często osłabiają konstrukcję. Z czopiarek do drewna najczęściej korzystają osoby tworzące meble i produkujące inne drewniane konstrukcje.

Ile kosztuje czopiarka do drewna?

Czopiarki do drewna najczęściej znajdują zastosowanie w profesjonalnych zakładach stolarskich i modele do takich właśnie zastosowań bywają dość kosztowne. Ceny funkcjonalnych czopiarek od znanych producentów zaczynają się od około 10 tysięcy złotych, a czopiarki, które posiadają dodatkowe funkcje, np. czopiarko – formatyzerki, kosztują nawet 100 tysięcy złotych. Opcją dla zakładów o mniejszym budżecie jest zakup funkcjonalnych używanych czopiarek. 

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów