Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kategorie produktów
Zakres cen
Brykieciarki

Brykieciarki

Sprasowane bloki materiałów lepkich i lepiszczy, np. wiórów drewnianych czy słomy, zwane brykietem, to świetny sposób na szybką produkcję dosyć taniego materiału opałowego. Brykieciarki dostępne w naszej ofercie pozwalają na sprawną produkcję tego praktycznego paliwa stałego. Są oparte na prostej konstrukcji prasy hydraulicznej. Produkt docelowy powstaje przez ściskanie materiału z dużą siłą. Maszyny do produkcji brykietu są więc pożądanym elementem w każdym zakładzie, niezależnie od branży.

Brykieciarki do drewna i słomy 

Nie od dziś brykieciarki do wiórów znane są jako nieocenione narzędzia w zakładach stolarskich i tartakach. Odgrywają one kluczową rolę w przekształcaniu odpadów drewnianych w wartościowe brykiety, które stają się cennym biopaliwem. Proces ten jest zarówno technicznie fascynujący, jak i niezwykle korzystny z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia. W Twoim zakładzie również powinna znaleźć się solidna brykieciarka do słomy lub drewna. Jeśli przymierzasz się do zakupu, to pamiętaj, że gatunkowy sprzęt znajdziesz w naszej ofercie. 

Szereg zalet brykieciarek do wiórów 

Jedną z najczęściej wymienianych zalet brykieciarek do słomy czy drewna jest efektywne spalanie. Jak wygląda to w praktyce? Brykiety z drewna, w porównaniu do tradycyjnego drewna, charakteryzują się niższą wilgotnością. Eliminacja większej części wilgoci podczas produkcji sprawia, że brykiety spalają się bardziej efektywnie, generując przy tym wyższe temperatury. To oczywiście przekłada się na lepszą wydajność cieplną, a to przecież efektywne ogrzewanie jest najważniejsze. Jakie jeszcze inne zalety przekonają Cię do brykieciarki do trocin? 

Jednolitość brykieciarki do drewna 

Brykiety wyróżniają się jednolitą strukturą, co sprawia, że proces spalania staje się bardziej przewidywalny. Równomierne spalanie eliminuje nagłe zmiany temperatury i dostarcza stabilne źródło ciepła.

Niska produkcja popiołu

Spalanie brykietu z drewna generuje znacznie mniej popiołu w porównaniu do niektórych innych źródeł opału. Mniejsza ilość popiołu oznacza łatwiejsze utrzymanie czystości podczas korzystania z biopaliwa.

 

Pamiętaj, że brykiety z drewna to produkt całkowicie naturalny – wolny od dodatków chemicznych. Produkowane są z surowców odnawialnych, co sprawia, że są bardziej ekologiczne niż paliwa kopalne.

Minimalizacja odpadów dzięki brykieciarkom do wiórów 

Czy wiesz, że używanie odpadów drzewnych do produkcji brykietów zmniejsza ilość materiałów trafiających na wysypiska, wspierając równocześnie recykling potencjalnie marnowanych zasobów? W ten sposób możesz zadbać o otaczające Cię środowisko. 

Dbanie o naturę idzie w parze z wygodą, ponieważ brykiety, dzięki swojemu jednolitemu kształtowi i wielkości, są praktyczniejsze w magazynowaniu i transporcie niż nieregularne kawałki czy kłody drewna. To istotny aspekt, zwłaszcza w zakładach, gdzie zarządzanie przestrzenią ma kluczowe znaczenie. Poznaj naszą ofertę na brykieciarki do drewna i odmień swój warsztat.

Brykieciarki do trocin

Wysokosprawne brykieciarki do trocin pozwalają w łatwy sposób zmienić odpadki drewniane, słomę, makulaturę czy siano w efektywny materiał do opału. Są więc bardzo praktycznym wyposażeniem każdego przedsiębiorstwa trudniącego się obróbką drewna. Już stosunkowo niewielka maszyna o mocy ok. 5 kW pozwala na wyprodukowanie nawet 50 kg brykietu w ciągu zaledwie godziny. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. Doradzimy najlepszą brykieciarkę dla Twojego zakładu lub warsztatu. Nie wahaj się z nami skontaktować.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów