Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Zastosowanie maszyn wieloczynnościowych w tartaku

Współczesne tartaki w dużej mierze korzystają ze zdobyczy techniki. Choć nadal są miejscami, w których liczy się praca rąk ludzkich, doświadczenie oraz umiejętności, to jednak przedsiębiorcy coraz chętniej automatyzują produkcję. To pozwala odciążyć pracowników, a także zwiększyć wydajność procesów. Dowiedz się, jakie są najczęściej używane maszyny stolarskie i jaką funkcję pełnią w firmach zajmujących się obróbką drewna. 

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj pracę tartaku bez maszyn wieloczynnościowych. To one pomagają w realizowaniu najtrudniejszych zadań związanych z obrzynaniem, cięciem, sortowaniem oraz transportowaniem drewna. Niekiedy są to pojedyncze urządzenia, np. obrabiarki stolarskie, a innym razem kompletne linie tartaczne w różnych konfiguracjach do wyboru. Finalnie, rodzaj urządzenia oraz jego funkcje zależą od tego, jaki jest profil działalności przedsiębiorstwa.

Maszyny wieloczynnościowe do tartaku

Wielu przedsiębiorców, decydując się na automatyzację pracy stolarni, wybiera maszyny wieloczynnościowe do tartaku. Z kilku względów jest to decyzja racjonalna:

  • sprawdzają się szczególnie na halach o mniejszym metrażu, gdyż, w porównaniu do kilku odrębnych maszyn, nie zajmują wiele miejsca,
  • zastępując kilka urządzeń jednym, można spodziewać się, że koszt wynikający z eksploatacji, będzie znacznie niższy,
  • poziom hałasu zostaje zredukowany, 
  • zmniejsza się zapotrzebowanie na pracowników — do obsługi jednej maszyny wystarczy bowiem jeden lub dwóch fachowców.

Na rynku dostępne są maszyny wieloczynnościowe do tartaku w kilku opcjach do wyboru. Mogą łączyć w sobie funkcje podstawowych urządzeń, tj. frezarki, wiertarki, wyrówniarki, grubościówki, pilarki. Trafiają się też obrabiarki stolarskie bardziej rozbudowane, jednak z założenia są to urządzenia mniej zaawansowane,. Nie służą do produkcji masowej, a detalicznej. Z powodzeniem można na nich wykonywać wszystkie prace związane ze wstępną obróbką drewna. Także naprawy poszczególnych części mebli lub innych konstrukcji. Są wykorzystywane do robienia szablonów, wykrojów, projektów, testów oraz zamówień indywidualnych.

Nowe czy używane maszyny stolarskie?

Cena nowych urządzeń do obróbki drewna może niejednego inwestora przyprawić o zawrót głowy. Wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych nie zawsze jest możliwy, zwłaszcza gdy firma dopiero się rozkręca. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować ze swoich planów biznesowych. Dobrym pomysłem mogą okazać się używane maszyny stolarskie, które często reprezentują wysoki poziom, a są wymieniane np. tylko dlatego, że skończył się na nie leasing. 

Aby mieć pewność, że kupowane urządzenie jest rzeczywiście sprawne i posłuży nowemu właścicielowi jeszcze przez dłuższy czas, warto skorzystać z oferty zaufanego sklepu. Pracujący w nim eksperci mają wiedzę na temat każdej z maszyn. Są więc w stanie dopasować produkt do indywidualnych potrzeb kupującego. Często też, w pakiecie, oferują usługi serwisowe i naprawy pogwarancyjne, co może się okazać przydatne w razie niespodziewanej awarii.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów