Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Zakup zaworów celkowych online – co musisz wiedzieć?

Potrzebujesz zaworów celkowych? Ich zakup nie zawsze jest możliwe stacjonarnie, choćby ze względu na ograniczenia w handlu czy niedostępność produktów w typowych marketach. Zamiast jeździć do sklepów specjalistycznych i szukać potrzebnych podzespołów, możesz zamówić je online. W sklepie Maszyny Stolarskie znajdziesz produkty renomowanych marek, także używane.

Zawory celkowe są wykorzystywane do transportowania oraz wydzielania sypkich materiałów. Powszechnie stosuje się je w tartakach i firmach działających w branży meblarskiej, głównie w instalacjach odprowadzających trociny, silosach oraz przenośnikach. Pełnią ważną funkcję, dlatego muszą być odpowiednio dopasowane do docelowego miejsca montażu, jak również do charakteru prowadzonej działalności. Dowiedz się, co jest ważne jeszcze zanim podejmiesz decyzję zakupową!

Rodzaj zaworu celkowego a miejsce montażu

Inne produkty nadają się do standardowej pracy, a bardziej zaawansowane, odznaczone certyfikatem ATEX do użytku w strefach zagrożonych wybuchem. Zawory celkowe musisz dopasować do miejsca, w którym mają zostać zainstalowane – silosu, cyklonu, przenośnika, aparatu procesowego. Te bardziej wytrzymałe spełniają rygorystyczne przepisy i normy określone w polityce bezpieczeństwa. W bardziej niebezpiecznych miejscach podzespoły stanowią część większych systemów odsprzęgania wybuchów.

Nowe i używane zawory celkowe

Zawory celkowe nie są bardzo drogie, jednak na etapie wyposażania czy modernizowania warsztatu ich zakup może stanowić pewne obciążenie dla budżetu firmy. Jak zmniejszyć wydatek? Na pewno warto porównać ceny urządzeń nowych i używanych, bo te z rynku wtórnego są tańsze, często nawet o kilkadziesiąt procent. Zawór celkowy SCHEUCH ZSL 0400-NK-25 kupisz już za około 4000 złotych, a zyskasz niezawodny element, gotowy do dalszej intensywnej eksploatacji, w pełny sprawny pod względem technicznym i poprawny pod kątem wizualnym.

Solidność wykonania maszyny stolarskiej

Nawet w standardowych warunkach zawory celkowe są narażone na pracę pod wpływem wysokich temperatur. Szybkie tempo wymusza na nich nienaganne działanie, bez nieprzewidzianych przestojów. Dlatego tak ważne jest nabycie odpowiedniego produktu najlepiej stalowego lub żeliwnego, odpornego na działanie środków chemicznych, kwasów czy rdzy. 

Ważną właściwością jest pyłoszczelność chroniąca przed uporczywymi zabrudzeniami i przenikaniem wilgoci. Na etapie zakupu dobrze jest skorzystać z profesjonalnego wsparcia doradców.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów