Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Zakup frezarki CNC do warsztatu – o czym trzeba pamiętać?

Maszyny przemysłowe takie jak m.in. frezarki to specjalistyczne urządzenia, których zakup ma na celu usprawnienie produkcji towaru i zwiększenie osiąganego przez firmę zysku. Niestety w przypadku źle dokonanego zakupu zamiast korzyści wynikających z nabycia sprzętu mogą dopaść nas straty, dlatego tak ważne jest wcześniejsze przemyślenie potrzeb działalności, a także dostępnych finansów. 

Podstawowe kryteria wyboru

Przed zakupieniem frezarki CNC powinniśmy dokładnie zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Dlatego na wstępie musimy zadać sobie pytanie czy kupowany przez nas sprzęt będzie służył nam podczas codziennej pracy w warsztacie czy może będzie używany sporadycznie. Wytwarzanie produktów na skalę przemysłową wiąże się bowiem z koniecznością zakupu produktu o odpowiedniej mocy, obrotach maksymalnych oraz oczywiście solidności wykonania. Choć może się wydawać, że nawet przy okazjonalnym użytkowaniu te cechy są ważne to jednak warto pamiętać, że tak jak w przypadku innych urządzeń w tym również podzespoły ulegają zużyciu. Warto więc zadbać o to, by wytrzymały one jak najdłużej. Kolejnym aspektem jest specyfikacja naszego warsztatu. Na rynku znajduje się wiele frezarek uniwersalnych, które są wystarczające w ogólnym zastosowaniu, a także sprzętu z odpowiednim przeznaczeniem.

Jeżeli już zdecydowaliśmy się nad samym wykorzystaniem frezarki to musimy przemyśleć jej rodzaj. Ze względu na umiejscowienie wrzeciona dzieli się ono na dolnowrzecionowe oraz górnowrzecionowe. Istnieje również opcja frezarki bezszczotkowej, która jest idealnym rozwiązaniem dla osób niemających doświadczenia w pracy z tego typu sprzętem. Jest to najrozsądniejsza i najbardziej bezpieczna opcja.

Sprawdź również maszyny stolarskie używane w naszym sklepie!

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze frezarki CNC nie wystarczy jednak zwrócić uwagi na jej późniejszy sposób użycia. Opierając się na potrzebach naszej działalności należy dobrać sprzęt tak, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Frezarka to urządzenie o szerokim zastosowaniu przez co modele różnią się między sobą parametrami. Wybierając sprzęt do własnego warsztatu należy przede wszystkim skupić się na:

  • rodzaju sterowania (szybkość oraz możliwość stałej aktualizacji),
  • mocy wrzeciona,
  • powierzchni stołu,
  • obrotach maksymalnych,
  • sztywności ramy oraz precyzji jej wykonania,
  • jakości podzespołów.

Oprócz tego istotnym warunkiem wybrania przez nas konkretnego modelu powinna być dostępność serwisu danej marki w całym kraju. Zważywszy na swoją funkcjonalność, a także złożoność wykonania frezarki mogą ulegać zniszczeniu podczas codziennej pracy. W ten sposób doprowadzić można również do przeciążenia podzespołów, dlatego równie ważnym aspektem jest nieoszczędzanie na nich. 

Choć wydawać by się mogło, że zamienniki istnieją po to, by z nich korzystać tak w przypadku frezarek nie warto jest kupować taniego sprzętu. Doprowadzić on może jedynie do pogorszenia procesu produkcji w naszym warsztacie co wiąże się z późniejszymi stratami.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów