Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Wybieramy prasę do zakładu stolarskiego

Dobrej jakości prasy są ważnym elementem wyposażenia zakładu stolarskiego. Z zaawansowanych technologicznie urządzeń korzystają różne firmy działające w wielu gałęziach przemysłu. Producenci mebli, stolarki okiennej i drzwiowej, elementów wykończenia klatek schodowych oraz dachów – wszyscy oni potrzebują niezawodnych maszyn do klejenia drewna w różnych konfiguracjach. Co mają do wyboru?

Rodzaje pras do zakładu stolarskiego

Występuje kilka rodzajów pras, które są przeznaczone do użytku w zakładach przemysłowych i przydomowych warsztatach stolarskich. Ze względu na swoją budowę oraz sposób, w jaki działają, wyróżnia się m.in. maszyny półkowe, próżniowe, trapezowe czy wiatrakowe.

Inny podział uwzględnia rozróżnienie pras na pneumatyczne, hydrauliczne oraz mechaniczne. W tych pierwszych sprężone powietrze jest wtłaczane do poduszek lub siłowników i w ten sposób powstaje nacisk. W prasach hydraulicznych olej jest wtłaczany pod ciśnieniem do siłowników, a odbywa się to z udziałem pomp. Z kolei w wyniku dokręcania śrub, ma miejsce nacisk na element, o którym mówimy w przypadku pras mechanicznych.

Co wybrać? W tym przypadku trzeba przede wszystkim zastanowić się, jakie elementy będziesz produkował z wykorzystaniem maszyny stolarskiej, a także jaki budżet przewidujesz na tę inwestycję. W razie ograniczonych środków finansowych nie musisz się obawiać – rozważ zakup używanej  prasy stolarskiej.

Prasy pneumatyczne

Jednymi z najpopularniejszych maszyn stolarskich są prasy pneumatyczne. Odznaczają się one doskonałymi parametrami, jeżeli chodzi o stabilność konstrukcji, a także płynność realizowanych procesów. To zasługa  m.in. kołnierzy osadzenia cylindra, które są zespolone z płytami kołnierza. W ten sposób udało się uzyskać poprawę takich wskaźników jak stopień nacisku na uszczelniacz czy sposób prowadzenia tłoku, co finalnie wydłuża żywotność całego urządzenia.

Producenci stosują dodatkowe orurowanie wykonane ze stali nierdzewnej, a także doposażają urządzenia w panele do sterowania elektronicznego. Dzięki tym elementom praca z maszyną staje się bardziej wydajna, wygodna, bezpieczna i powtarzalna. 

Dlatego też prasy hydrauliczne stosowane są do produkcji drzwi i futryn okiennych, drewnianych mebli (krzeseł, szaf, stołów), elementów wykończeniowych klatek schodowych (poręczy, tralek, balustrad, stopni), a także konstrukcji dachowych i wielu innych. Alternatywą dla modeli pneumatycznych pozostają prasy przelotowe hydrauliczne z podajnikami oraz generatorami służącymi do osuszania kleju.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów