Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Wybieramy piłę modelarską do drewna. Przewodnik

Zapewne wiesz doskonale, jak wielką rolę w modelarstwie odgrywa precyzja. Dlatego tak ważne jest, aby Twoje narzędzia cechowała nie tylko dobra jakość, ale również idealne dopasowanie do Ciebie. To, na jaką piłę modelarską do drewna się zdecydujesz, wpłynie na komfort i efektywność Twojej pracy. Podpowiemy Ci, jakie narzędzie wybrać, aby spełniło Twoje oczekiwania.

Przede wszystkim określ specyfikę swojej pracy. Inne piły stolarskie przydadzą się w małym warsztacie modelarskim, gdzie świetnie sprawdzą się te ręczne, a inne przy wzmożonej produkcji, gdzie znaczenie ma nie tylko precyzja, ale również wydajność.

Piła modelarska ręczna do drewna

Jak każda piła modelarska powinna mieć drobne zęby do dokładnego cięcia. Bardziej polecane są te wykonane według japońskich standardów, czyli takie, którymi przeprowadzisz cięcie nie podczas pchania, lecz ciągnięcia piły w swoją stronę. Zapewni Ci to uzyskanie gładkich powierzchni, które nie wymagają już wielkiej obróbki.

Piły włosowe do warsztatów

W takiej pile wykorzystany jest brzeszczot włosowy, dzięki któremu przeprowadzisz wyjątkowo precyzyjne cięcia prostolinijne i nieregularne. Jest droższa od pił standardowych, ponieważ umożliwia również wykonanie cięcia wieloetapowego. Dzielimy je na ręczne i elektryczne, czyli wyrzynarki.

Piła włosowa ręczna

Jeśli zdecydujesz się na piłę włosową ręczną, koniecznie zwróć uwagę na jej ramę, bo to od jej wielkości będzie zależało, na jaką głębokość poprowadzisz cięcie. Rama powinna być też chromowana, aby nie wdała się w nią rdza. Wybierz piłę z rękojeścią wykonaną z tworzywa sztucznego. Jest lżejsza od drewnianej, dlatego praca z piłą będzie mniej męcząca. Pamiętaj też, aby dla Twojej wygody i bezpieczeństwa rękojeść miała ergonomiczny kształt.

Wyrzynarka włosowa

Za pomocą wyrzynarki włosowej wykonasz o wiele większy zakres pracy. Szczególnie funkcjonalne są modele z brzeszczotem poruszającym się nie tylko w kierunku góra-dół, ale także przód-tył. Zazwyczaj osadzona jest na specjalnym stole, co umożliwi Ci obróbkę drewna o różnych gabarytach. W dodatku możesz wybrać model zasilany akumulatorem, dzięki czemu wykonasz pracę w wybranym miejscu. Wyrzynarki włosowe często są wyposażone w laser, który pokazuje linię cięcia.

Jeśli zdecydujesz się na takie urządzenie, koniecznie zwróć uwagę na głębokość cięcia. To niezwykle ważne – od tego parametru zależy, z jak grubym materiałem będziesz pracować. Przyda Ci się też odkurzacz, który pozwoli Ci ochronić silnik wyrzynarki i Twoje miejsce pracy przed nadmiernym zakurzeniem.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów