Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Wybieramy odpowiedni rębak do drewna

Rębak do drewna – co to jest?

Rębak do drewna to maszyna, dzięki której można przygotować (rozdrobnić) duże ilości drewna np. na opał w krótkim czasie. Urządzenia te z powodzeniem zastępują takie narzędzia jak siekiera czy piła. Ich zadaniem jest rozdzielanie kawałków drewna na mniejsze. Warto pamiętać, że praca z użyciem rębaków wymaga doświadczenia i dużej siły, jednak jest ona bardzo szybka i wydajna.

Nowoczesne rębaki do drewna

Współczesne rębaki do drewna projektowane są w taki sposób, że ich używanie jest bezpieczne, a obsługiwać je może praktycznie każdy. Obecnie wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje rębaków do drewna: tarczowe, bębnowe i walcowe.

Rębaki tarczowe

W rębaku tarczowym głównym elementem roboczym jest tarcza, na której osadzone są specjalne ostrza, tnące drewno, które jest podawane prostopadle do tarczy.

Rębaki bębnowe

W konstrukcji rębaka bębnowego elementem rozdrabniającym jest bęben z umiejscowionymi na nim ostrzami.

Rębaki walcowe (bijakowe)

W rębaku walcowym (inaczej nazywanym bijakowym) ruch ostrzy zaznacza walec. Materiał przeznaczony do rozdrobnienia jest w nim najpierw rozgniatany, miażdżony (przez młotki bijakowe miażdżące), a dopiero potem ulega rozdrobnieniu (za sprawą młotków bijakowych tnących). Na rynku znajduje się wiele modeli, różniących się siłą nacisku, wielkością i wieloma innymi parametrami, dzięki czemu można kupić maszynę, dopasowaną do przeznaczenia maszyny i indywidualnych potrzeb kupującego.

Wielkogabarytowe rębaki do drewna

Maszyny tego rodzaju o dużej sile nacisku sprawdzą się w zakładach przetwórstwa, sadach, czy w ramach innej rolniczej lub przemysłowej działalności. Osoby, które chciałyby korzystać z rębaka do drewna w gospodarstwie domowym, mogą zdecydować się na mniejsze i bardziej ekonomiczne modele. Do takich potrzeb wystarczające będą rębaki o niewielkiej sile nacisku – od 3 do 5 ton. Innym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze maszyny, jest jej waga i wielkość. Powinny być one dostosowane do tego, jak wiele miejsca przeznaczy się na przechowywanie urządzenia. Kolejną bardzo ważną cechą rębaka do drewna jest jego bezpieczeństwo. Maszyna stolarska powinna być zbudowana z dobrych jakościowo i wytrzymałych materiałów, zapewniających stabilność i trwałość jej konstrukcji. Warto zwrócić uwagę na to, jak długi okres gwarancyjny został przewidziany przez producenta sprzętu do drewna.

Należy pamiętać, że rębak do drewna powinien być używany na zewnątrz budynku. Ważne jest także, aby przed przystąpieniem do rozdrabniania drewna na rębaku osoba, która będzie na nim pracowała, założyła specjalne okulary i rękawice ochronne, a także bezwarunkowo przestrzegała podstawowych zasad bezpieczeństwa pracy.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów