Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

TOP 5 maszyn stolarskich niezbędnych w nowoczesnym warsztacie

Maszyny stolarskie

Ilu fachowców — tyle różnych potrzeb.. Jednak w większości przypadków pewne kwestie nie ulegają modyfikacjom. 

Co znajdziemy w dobrze wyposażonym warsztacie? Zastanawiasz się, jakie urządzenia znajdą się na liście TOP 5 maszyn stolarskich? Sprawdź ranking!

Piła formatowa

Piła formatowa to podstawowe narzędzie w każdym warsztacie stolarskim. Umożliwia dokładne cięcie płyt drewnianych, fornirów czy materiałów kompozytowych. Dzięki niej możliwe jest wykonanie czystych i dokładnych cięć. 

Dobrej jakości piła formatowa, to gwarancja równie dobrej jakości produkcji mebli na wymiar. Nowoczesne piły formatowe wyposażone są w zaawansowane systemy regulacji głębokości cięcia oraz kąta, które dają możliwość szybkiego i bardzo precyzyjnego dostosowania parametrów pracy do konkretnego zadania. Ponadto część modeli oferuje systemy bezpieczeństwa zwiększające ochronę podczas użytkowania.

Strugarka grubościowa

Kolejna maszyna, bez której trudno wyobrazić sobie nowoczesny warsztat stolarski. Urządzenie to służy do obróbki drewna w celu uzyskania pożądanej grubości oraz idealnie gładkiej powierzchni drewna. 

Strugarki grubościowe zapewniają wysoką kontrolę obróbki. Nowoczesne modele wyposażone są w systemy antywibracyjne, które minimalizują ryzyko powstawania nierówności na obrabianych powierzchniach.

Frezarka

Uniwersalna maszyna, która znajduje szerokie zastosowanie w stolarce meblowej. Pozwala na wykonanie różnorodnych rowków, wpustów, czy profilowanych krawędzi. Dzięki możliwości regulacji i wymiany narzędzi, frezarki umożliwiają realizację nawet bardzo skomplikowanych projektów i detali. 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem frezarki do warsztatu, warto zwrócić uwagę na to, gdzie kupić maszyny stolarskie dobrej jakości. Przeanalizuj także konkretnie wybrany model pod kątem mocy, zakresu regulacji oraz kompatybilności z różnymi typami frezów.

Okleiniarka

Okleiniarka to maszyna stolarska, która znacząco usprawnia proces wykańczania krawędzi mebli. Umożliwia aplikację okleiny na krawędzie wykonanych elementów, co nie tylko poprawia estetykę, ale również chroni materiał przed uszkodzeniami. Wysoka precyzja aplikacji oraz możliwość pracy z różnymi rodzajami oklein (od papierowych po PVC czy drewniane) — to możesz zyskać, jeśli zdecydujesz się na zakup dobrej jakości urządzenia. 

Centrum obróbcze CNC

Na koniec warto wspomnieć o centrum obróbczym CNC, które reprezentuje naprawdę wysoki poziom automatyzacji pracy w stolarstwie. Maszyny te pozwalają na realizację skomplikowanych projektów z niezwykłą dokładnością i powtarzalnością. 

Dzięki programowalnemu sterowaniu, Centra CNC działają na zasadzie programowalnego sterowania, dzięki czemu mogą wykonywać szeroki zakres operacji — od cięcia, przez frezowanie, aż po wiercenie.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów