Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Taśmowa czy oscylacyjna? Sprawdź, którą szlifierkę do drewna wybrać

Szlifierka oscylacyjna czy taśmowa? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, musisz zastanowić się, do jakich zadań będziesz używać sprzętu. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Sprawdź, czym różnią się od siebie.

Szlifierka taśmowa – zastosowanie

W szlifierkach taśmowych silnik jest przymocowany do dwóch obracających się bębnów. Gdy są one wprawiane w ruch, porusza się pas ze znajdującym się na nim papierem ściernym. To urządzenie nadaje się głównie do usuwania zbędnego materiału i wygładzania szorstkich drewnianych powierzchni. Ma intensywne działanie i stosuje się je raczej do dużych powierzchni. Jego zaletą jest szeroki zakres stosowania – dzięki niemu można szlifować podłogi, płaskie boazerie i blaty, a także przeprowadzać renowację starych mebli. Korzysta się z niego na początkowym etapie szlifowania, a nie przy wykończaniu materiału. Oprócz szlifierek ręcznych istnieją też stacjonarne montowane na blacie, których zaletą jest odciążenie dłoni i wygodniejsze użytkowanie. Wadą szlifierki taśmowej może być natomiast konieczność umiejętnego użytkowania, ponieważ w przeciwnym razie elementy mogą ulec uszkodzeniu. Te urządzenia są także dość głośne, dlatego pracę trzeba wykonywać w słuchawkach ochronnych.

Szlifierka oscylacyjna – zastosowanie

Szlifierkę oscylacyjną można nazwać wykańczającą, ponieważ nadaje się do dokładnego szlifowania i polerowania. Ma ona dużą prędkość, umożliwia usunięcie niechcianej warstwy materiału. To urządzenie ręczne z prostokątną lub kwadratową podkładką szlifierską. Służy głównie usunięciu drobnych nierówności. Można w nim stosować zwykły papier ścierny. Kształt podkładki zapewnia precyzyjną pracę dzięki dopasowaniu do różnych krawędzi i narożników. Szlifierki oscylacyjne są delikatne i zapobiegają powstawaniu nieestetycznych wgłębień. Praca przy ich użyciu przebiega jednak dosyć powoli, nawet przy użyciu tak precyzyjnego sprzętu na obrabianej powierzchni mogą pojawić się niewielkie zarysowania.

Szlifierka taśmowa czy oscylacyjna?

Biorąc pod uwagę różne zastosowanie obydwu urządzeń, można dojść do wniosku, że większość prac wymaga użycia każdego z nich. Szlifierka taśmowa jest przydatna przede wszystkim na wstępnym etapie prac, szybko i skutecznie usunie niechciany materiał.

Szlifierka oscylacyjna może być używana do wykańczania projektu. Jest ona bardziej precyzyjna, natomiast szlifierki taśmowe cechują się większą efektywnością. Przed zakupem należy uwzględnić przeznaczenie każdego z urządzeń. Wybierz odpowiedni produkt w sklepie Maszyny Stolarskie.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów