Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Szlifierki krawędziowe ze sklepu Maszyny Stolarskie. Poznaj charakterystykę oferowanych modeli

Szlifierki krawędziowe są narzędziami, które służą do ostatecznego dopracowania powierzchniowego części już wcześniej obrobionych, mniej dokładnymi urządzeniami. Szlifierki krawędziowe zapewniają łatwe szlifowanie krawędzi. Cechą jaką uzyskuje surowiec po obrobieniu szlifierką jest między innymi gładkość, która pozwala na dalszy etap wykorzystania produktu.Szlifierki krawędziowe można podzielić ze względu na zastosowanie t.j: szlifierka krawędziowa do drewna, szlifierka krawędziowa do mdf, szlifierka taśmowa krawędziowa, szlifierka oscylacyjna, szlifierka czterostronna do listew i szlifierka krawędziowa dwustronna.

Cechy szlifierki krawędziowej do drewna

Szlifierka krawędziowa do drewna składa się ze stołu roboczego wraz z zamocowanymi do niego taśmami szlifierskimi, które posiadają różnorodną granulację, wybieraną pod kątem opracowywanego materiału. Ułożenie agregatu szlifującego może być pionowe, poziome oraz pod kątem.  Zazwyczaj silnik szlifierki posiada napięcie 400V lub 230V, które uzależnione jest od zapotrzebowania odbiorcy.

Szlifierka krawędziowa do drewna znajduje się w obszernej grupie urządzeń używanych w stolarni, narzędzia te posiadają cechy charakterystyczne, które umożliwiają przeprowadzenie profesjonalnej obróbki wąskich obszarów, krawędzi, kątów, surowców oraz powierzchni cylindrycznych i otworów. Mają predyspozycje do obróbki litego drewna, oraz świetnie sobie dają radę przy płytach drewnopochodnych. Sklep Maszyny Stolarskie posiada modele, różniące się między sobą mocą co jest związane z zastosowaniem agregatów. Poszczególne typy urządzeń posiadają sterowanie komputerowe, usprawniające proces obróbki.

Szlifierka taśmowa krawędziowa

Zastosowana szlifierka taśmowa do krawędzi posiada cechy unikalne, których nie spotyka się w innych rodzajach urządzeń stolarskich. Ułatwia to przeprowadzenie czynności, które wchodzą w skład kolejnego etapu po wstępnej fazie obróbki mniej profesjonalnym sprzętem. Zastosowanie jej przejawia się w odpowiednio gładkiej strukturze, pozbawionej chropowatości oraz występuje brak ubytków krawędzi. Gotową część można dostarczyć do lakierowania czy olejowania.

Jedną z bardziej nowoczesnych i unikalnych maszyn zastosowanych w stolarce jest szlifierka krawędziowa do krawędzi płyt MDF. Już jeden przejazd agregatów sprawia, że dany surowiec jest gotowy do dalszych procesów tj: malowanie właściwe, wszystko to za sprawą zastosowania szczegółowego systemu z pneumatycznym dociskiem.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów