Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Sprawdź, jak zadbać o swoje maszyny stolarskie w okresie zimowym

Sprawdź, jak zadbać o swoje maszyny stolarskie w okresie zimowym

Profesjonalne maszyny stolarskie kosztują zazwyczaj dość sporo, lecz jest to inwestycja na długie lata. By nie wyrzucić pieniędzy w błoto, należy o nie odpowiednio dbać – przeglądać, serwisować i dokonywać niezbędnych napraw. Dzięki temu maszyna pozostanie wydajna. Szczególną uwagę trzeba na nią zwrócić w okresie jesienno-zimowym, kiedy to jest najbardziej narażona na niesprzyjające działanie czynników atmosferycznych. Mogą one prowadzić np. do korozji uniemożliwiającej prawidłowe użytkowanie sprzętu, przez co konieczne będzie wydanie pieniędzy na naprawę lub zakup kolejnego. Warto więc poznać kilka praktycznych wskazówek na temat pielęgnacji. Właściwie używane maszyny stolarskie posłużą przez wiele lat.

Profesjonalne maszyny stolarskie – czyszczenie i regularne sprawdzanie stanu technicznego

Niezależnie od tego, czy jest to maszyna stolarska używana czy nowa, przy zakupie powinna posiadać dołączoną instrukcję obsługi ze wskazówkami dotyczącymi dbania o nią i czyszczenia. Niestety, nie każdy użytkownik zwraca na to uwagę. Czynności te są bowiem czasochłonne i wymagają dokładności. Nie warto jednak ich lekceważyć, ponieważ może to skutkować poważnymi konsekwencjami, a w zimie nierzadko zdarza się nawet, że maszyny nie da się z powrotem uruchomić. By zapobiec takim sytuacjom, konieczne jest zaopatrzenie się w specjalny sprzęt i środki chemiczne do czyszczenia, które nie będą zamarzały w niskich temperaturach. W parze z czyszczeniem maszyny stolarskiej powinno iść sprawdzenie jej stanu technicznego. Należy zwrócić uwagę na wszystkie jej elementy, pojawiające się na nich zadrapania czy uszkodzenia. W przypadku zauważenia niepokojącego problemu, konieczne jest zasięgnięcie porady specjalisty.

Profesjonalne maszyny stolarskie – oliwienie i konserwacja

Korozja jest zmorą każdego stolarza, jednak warto podejmować działania mające na celu jej zapobiegnięcie. W przypadku spostrzeżenia podejrzanego nalotu sugerującego obecność rdzy w danym miejscu, należy zacząć robić coś jak najszybciej. Niezbędne będzie starcie rdzy papierem ściernym, pomalowanie, a na końcu zabezpieczenie specjalnym preparatem antykorozyjnym. Warto mieć na uwadze, że maszyny stolarskie wyposażone są w elementy tnące, które muszą być zabezpieczane przed rdzą poprzez systematyczne oliwienie.

Profesjonalne maszyny stolarskie – prawidłowa obsługa

Konserwacja i ochrona maszyn to nie wszystko. Równie ważna jest jej prawidłowa eksploatacja. Zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących użytkowania sprzętu, dzięki czemu również pozostanie sprawny przez dłuższy czas.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów