Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Rodzaje wierteł do drewna, które warto posiadać we własnej stolarni

Nowoczesne wiertła do drewna dla stolarni to solidne i trwałe produkty, które występują w wielu rodzajach. Są stosowane zarówno w profesjonalnych warsztatach stolarskich, jak i przydomowych pracowniach oraz firmach wytwarzających małe serie mebli o unikatowym wyglądzie. Pozwalają na precyzyjną, a zarazem bezpieczną pracę w warunkach warsztatowych. Warto jednak pamiętać, że przyrządy dedykowane do obróbki surowców drewnianych oraz materiałów drewnopochodnych nie powinny być używane do wiercenia w metalu czy betonie.

Jakie rodzaje wierteł do drewna są dostępne na rynku?

Obecnie na rynku mamy dostępne różne rodzaje wierteł do drewna. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę?

  • Spiralne – stanowią jedne z najpopularniejszych końcówek wiertniczych i umożliwiają robienie otworów o średnicy z zakresu 3-30 mm. Gwarantują gładką krawędź i łatwe prowadzenie.
  • Płaskie – nazywane również piórkowymi są mniej dokładne niż wymienione wyżej, jednakże pozwalają na stworzenie otworu o Ø do 45 milimetrów.
  • Świdry – wyposażone w gwintowane ostrze charakteryzują się wysoką wydajnością i są przeznaczone do pracy z materiałem o dużej grubości. Są dedykowane do profesjonalnych zastosowań w pracowniach stolarskich.
  • Sedniki – są to specjalistyczne przyrządy do tworzenia płytkich otworów nieprzelotowych o płaskim dnie z końcówką cylindryczną. Dokładnie frezują deskę, dzięki czemu gniazdo  pod zawias jest idealnie dopracowane.

Spotkamy również specjalne otwornice, które są przeznaczone do wykonywania bardzo dużych otworów o średnicy rzędu 200 mm. Często pozwalają również na pracę z tworzywami sztucznymi.

Zalety profesjonalnych wierteł do stolarni

Dedykowane specjalnie do pracy w drewnie rodzaje wierteł stolarskich to rozwiązania, które mają wiele zalet.

  • Precyzja – przyrządy są zaprojektowane tak, by prowadzenie było bardzo dokładne, niezależnie od twardości i grubości materiału.
  • Trwałość – narzędzia wykonuje się w technologii zapewniającej niepodatność na działanie korozji oraz ścieranie, co gwarantuje im wieloletnią żywotność.
  • Bezpieczeństwo – produkty są zabezpieczone przed pęknięciem lub złamaniem, które mogłoby grozić obrażeniami ciała.

Ponadto wyroby są dostępne w niskich cenach z długą gwarancją.

Wysokiej klasy wiertła do drewna to rozwiązania, które umożliwiają sprawną pracę w każdej profesjonalnej stolarni, fabryce mebli, jak i przydomowej pracowni hobbysty. Są wykonane z trwałych i solidnych materiałów, które zapewniają im dużą żywotność oraz odporność na intensywną eksploatację i rozwój korozji. Pozwalają na tworzenie otworów o szerokim zakresie średnic i głębokości, a także specjalnych gniazd po montaż zawiasów.

Zapoznaj się z ofertą maszyn stolarskich w naszym sklepie!

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów