Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Rodzaje pilarek stołowych stosowanych w warsztatach

Piła stołowa to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi w warsztacie stolarskim. Obecnie w sklepach można znaleźć dziesiątki różnych rodzajów tych maszyn. W zależności od potrzeb można dobrać urządzenie wysokiej jakości o danej mocy. W celu zakupu jak najbardziej dopasowanej piły warsztatowej warto bardziej poznać specyfikę owych produktów.

Rodzaje pilarek stołowych

Obecnie wybór pilarek stołowych do warsztatów lub tartaków jest naprawdę bardzo duży. Warto więc wymienić ich rodzaje wraz ze specyfikacją.. Pomoże to w określeniu grupy urządzeń, która będzie najlepiej spełniać oczekiwania. Na pierwszym miejscu znajduje się pilarka stołowa uniwersalna. Jest to niezbyt duże urządzenie o przeciętnej mocy, przeznaczone w większości przypadków dla amatora stolarza, ponieważ radzi sobie z większością materiałów przy doborze odpowiedniego ostrza. Niewielka masa pilarki uniwersalnej sprawia, że urządzenie jest jeszcze w miarę mobilne, więc zdaje egzamin w małym garażu albo przydomowym warsztacie. W zupełności wystarcza do zastosowań prywatnych. Drugi rodzaj to piła stołowa precyzyjna. W zasadzie jest to po prostu wysokiej jakości pilarka uniwersalna, jednak ze względu na to, że najlepsze z tych urządzeń są dość drogie, warto wyróżnić je jako odrębny rodzaj pilarek.

Trzeci typ to piła stołowa z heblarką. Dzięki takiemu urządzeniu można poza cięciem drewna również heblować. W tym rodzaju urządzenia najważniejszą zaletą jest możliwość zastępowania dwóch urządzeń na raz. Wybór piły stołowej z heblarką jest więc polecany przede wszystkim do niezbyt dużego garażu czy warsztatu. Czwarty rodzaj to piła stołowa na siłę, która zasilana jest prądem trójfazowym. Jest urządzeniem o podwyższonej mocy, co oznacza, że jest również wydajniejsza i bardziej precyzyjna ze względu na jeszcze większą prędkość obrotową Tego rodzaju urządzenie raczej nie przyda się w czasie cięcia niewielkiej ilości drewna na opał, ale już w profesjonalnym warsztacie produkującym meble z pewnością tak.

Zobacz również produkty z sekcji wiertarka wielowrzecionowa.

Jaka pilarka do domowego warsztatu?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w jednoznaczny sposób, gdyż wszystko zależy od planowanych zastosowań. Inne urządzenie powinni wybrać profesjonaliści, a inne przeznaczone są dla amatora, natomiast zawsze warto rozważyć kilka cech charakterystycznych urządzenia i porównać je z oczekiwaniami. Te cechy to wydajność i precyzja cięcia, jakość wykonania urządzenia, bezpieczeństwo, ilość miejsca potrzebnego do ustawienia piły oraz cena maszyny. Jeśli zamierzymy wykorzystywać pilarkę do cięcia nie tylko to prywatnego użytku, lecz realizować również zlecenia na obróbkę drewna, należy zainwestować w droższy model, który z pewnością posłuży dłużej niż urządzenia z niższej półki.

Przy wyborze pilarki warsztatowej warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Profesjonalny model powinien cechować się także wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz solidną konstrukcją, łatwą w konserwacji. Wszystkie te cechy z pewnością zapewnią efektywną pracę w każdych warunkach.

Zobacz również inne używane maszyny stolarskie w naszym serwisie.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów