Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Przydatne informacje dotyczące strugarek czterostronnych stolarskich

Przydatne informacje dotyczące strugarek czterostronnych stolarskich

Okazuje się, że strugarki czterostronne są łatwe i bezpieczne w obsłudze, Przede wszystkim bazują na nowoczesnych rozwiązaniach i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z obróbką drewna. Jakie zalety mają strugarki czterostronne używane? Skąd wynika ich popularność? Co warto wiedzieć na temat takich maszyn? Gdzie dokonać zakupu?

Cechy strugarki czterostronnej

Warto zauważyć, że strugarka tego typu odznacza się podstawową konstrukcją już od wielu lat. Jednakże producenci cały czas stawiają na ulepszenia, jakimi są:

  • zwiększanie prędkości obrotowej, 
  • zwiększanie mocy silników wrzecion,
  • regulacja prędkości posuwu,
  • usprawnienie procesu ustawiania narzędzi,
  • udoskonalanie instalacji odwiórowywania,
  • wyposażenie w dodatkowe akcesoria itp. 

Dostępne na rynku w naszym kraju strugarki można dowolnie konfigurować i dostosowywać do swoich potrzeb. Inne maszyny sprawdzą się w dużym zakładzie, a inne w małej firmie stolarskiej. Faktem jest, że odpowiednie zestawy narzędzi z powodzeniem urozmaicą każdą maszynę i dadzą komfort pracownikom. 

Strugarki czterostronne używane

Czterostronne strugarki występują w wariantach używanych, co pozwala zaoszczędzić koszty. Jeśli nie stać nas na całkiem nowy sprzęt, modele używane doskonale spełnią nasze wymogi. To obrabiarka wielooperacyjna, jaka ma za zadanie obrabiać elementy z drewna litego. Zaletą urządzenia jest możliwość skorzystania z obrabiania kilku stron elementów jednocześnie, z zachowaniem jednego cyklu roboczego. W efekcie zakład pracy zauważy znaczne skrócenie czasu obróbki. W tym wypadku strugarki czterostronne są w stanie zastąpić dwie maszyny, tj. wyrówniarkę i grubiarkę. Przy profilowej obróbce dodatkowo strugarka zastąpi frezarkę dolnowrzecionową. Nie zapominajmy o tym, że sprzęt jest zbudowany modułowo, dzięki czemu dowolnie skonfigurujemy najlepsze rozwiązanie dla swojego zakładu. 

Elementy strugarki czterostronnej stolarskiej

Najważniejszymi elementami strugarki czterostronnej są:

  • stół podawczy,
  • zestaw wrzecion,
  • głowice nożowe i frezy,
  • układ posuwowy z napędzanymi walcami posuwowymi. 

Nastawienia narzędzi i maszyn odbywa się najczęściej ręcznie, jednak stosowane są też elektroniczne systemy. To pozwala dokładnie ustawić narzędzie względem elementu obrabianego.

Strugarki czterostronne używane są na szeroką skalę wykorzystywane w wielu stolarskich warsztatach. Ciekawe pomysły znajdziemy w sklepach online, gdzie bogaty asortyment ma wiele korzyści. W razie potrzeby pomocą służą doświadczenie sprzedawcy z wiedzą i umiejętnościami.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów