Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Poznaj cechy i zastosowanie pił radialnych z oferty Maszyn Stolarskich

Poznaj cechy i zastosowanie pił radialnych z oferty Maszyn Stolarskich

Współczesne urządzenia i maszyny stolarskie dają naprawdę duże pole do manewru – zwłaszcza dla tych, którym szczególnie zależy na dużej dokładności i staranności wykonania obróbki drewna do mebli użytkowych. Na rynku jest już obecnych wiele urządzeń, które cechuje wielofunkcyjność, ale piła radialna to coś, co koniecznie musi poznać każdy, kto interesuje się sprzętem warsztatowym.

Nowa kontra używana piła radialna

Zakup piły radialnej z pewnością może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla każdego warsztatu stolarskiego – niezależnie od tego czy będzie to maszyna nowa, czy też używana. W przypadku tych pierwszych przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi gwarancji oraz serwisu maszyny. Każda piła radialna posiada specjalne zawieszenie ostrzy tnących na ramieniu umieszczonym pod stołem roboczym. Ruch wahadłowy przemieszcza ramię, co sprawia, że możliwe jest dokonanie cięcia pod dowolnym kątem w stosunku do krawędzi. Ostrze można pochylać w różnych kierunkach. Urządzenie posiada magnetyczny liniał pomiarowy i jest dobrze dostosowane do cięcia blatów o większych rozmiarach.

Piła radialna – rewolucja dla warsztatów stolarskich

Zarówno nowa jak i używana piła radialna może przynieść prawdziwą rewolucję dla pracowników tradycyjnego warsztatu stolarskiego. To urządzenie może dokonać cięcia drewna pod każdym kątem do krawędzi, a samo ostrze da się pochylać w różnych kierunkach, przez co cięcia w pionie są jak najbardziej możliwe. Dobrej jakości piła radialna będzie odporna na uszkodzenia i niezwykle trwała – nawet przy częstej eksploatacji. Co ważne, siły promieniowe, również nie stanowią zagrożenia dla tego urządzenia.

Swoboda cięcia materiału i wygoda użytkowania: piła radialna

Praca dzięki pile radialnej może zostać naprawdę o wiele skrócona, ponieważ ramie zawieszone maszyny umożliwia precyzyjne cięcia. Dzięki wyposażeniu piły radialnej w mechanizmy pneumatyczne również cięcia poprzeczne nie stanowią żadnego problemu dla użytkownika. Sterowanie za pomocą pedała sprawia, iż nauka pracy przy tym urządzeniu nie jest długa.

Nowoczesne piły radialne mają trójwymiarową regulację cięcia, dzięki której praca jest o wiele bardziej precyzyjna. Kontrola ramienia roboczego zapewnia pracownikowi bezpieczeństwo, a kompatybilność z odciągami trocin sprawia, iż łatwo będzie zachować porządek na stanowisku. Wszystkie te czynniki przemawiają za zakupem piły radialnej do warsztatu. Cechy oraz szczegółowe właściwości tego urządzenia dają duży potencjał do wykorzystania w praktyce.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów