Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Podstawowe informacje na temat tokarek. Krótki przewodnik

Nowoczesne tokarki to urządzenia, które wykorzystuje się do profesjonalnych prac w warsztatach i zakładach. Jednakże coraz częściej można je spotkać także w przydomowych stolarniach, ponieważ stawiają na nie także amatorzy. Jest to wynikiem tego, iż narzędzie to jest niezastąpione i może usprawnić szereg codziennych prac.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tokarki?

Zanim wybierzemy to urządzenie, warto jest przyjrzeć się własnym potrzebom i zadecydować, jaki sprzęt jest nam naprawdę potrzebny. Dzięki temu możemy liczyć na spełnienia pokładanych w nim nadziei. Tokarka do drewna służy głównie skrawaniu – może przydać się do wytaczania przedmiotów o kształcie kuli, walca lub też stożka. Jeżeli zastosujesz odpowiednie narzędzia robocze, będziesz mógł wykonywać także gwinty zewnętrzne oraz wewnętrzne, a także wykańczać powierzchnie wnętrze obrabianych przedmiotów. Tokarka do drewna wraz z dodatkowym wyposażeniem jest urządzeniem cechującym się wszechstronnością i można wykorzystywać je przy wielu różnych pracach w warsztacie stolarskim. Konstrukcja takich urządzeń, jak tokarki do drewna nie różni się specjalnie od siebie – należy jednak pamiętać, że nawet niewielkie zmiany konstrukcyjne mogą wpłynąć na funkcjonalność urządzenia. Warto więc wybrać tokarkę uniwersalną – najbardziej wszechstronny typ urządzenia, który niestety czasami ma zbyt słaby silnik o małej mocy.

Tokarki do obróbki drewna

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tokarek. Przykładem jest tokarka rewolwerowa do drewna, która została wyposażona w kilka akcesoriów roboczych. W przeciwieństwie do tokarki uniwersalnej na jej prowadnicach znajdziemy specjalny zasobnik na narzędzia, który może zdecydowanie ułatwić pracę. Warto pamiętać jednak, że to rozwiązanie jest praktyczne tylko w sytuacji kiedy ukończenie przedmiotu wymaga zastosowania po sobie różnych narzędzi. Tokarka stołowa z kolei jest niewielkim urządzeniem do obróbki niewielkich przedmiotów. Tego typu tokarki są bardzo uniwersalne i często wybierane przez amatorów stolarki. Kiedy szukamy profesjonalnej tokarki, wybierzmy dużo większy model, czyli tokarkę wolnostojącą, która może posłużyć do produkcji lub naprawy narzędzi.

Należy pamiętać, że tokarka do drewna nie zawsze poradzi sobie z materiałem o zbyt twardej strukturze. Jest to oczywiście uzależnione od mocy silnika i jakości akcesoriów skrawających. Jeśli zamierzamy wyposażyć nasz warsztat w tokarkę i nie jesteśmy pewni jaki model wybrać, warto poradzić się specjalisty, który doradzi nam jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów