Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Perfekcyjna obróbka drewna? To możliwe tylko dzięki zaawansowanej szlifierce warsztatowej

Obróbka drewna wymaga dokładności i dbałości o szczegóły. W dzisiejszych czasach jest to obszar, w którym różne marki nieustannie ze sobą konkurują. Osiąganie coraz lepszych efektów obróbki jest możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym – jak na przykład funkcjonalne szlifierki warsztatowe. Czym się odznaczają i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Szlifierka warsztatowa stołowa – dlaczego jest tak istotna?

Szlifierki warsztatowe stanowią zasadniczo podstawowe narzędzia robocze w tartakach i zakładach stolarskich. Umożliwiają one dzielenie drewna na określone części a także przeprowadzenie ich wstępnej i zasadniczej obróbki. To właśnie te maszyny do obróbki drewna nadają materiałowi pożądany kształt. Dzięki temu na późniejszych etapach produkcji elementów drewnianych – mebli lub innych – wykończenie staje się dużo łatwiejsze.

Szlifierki warsztatowe – jakie są ich rodzaje?

Na rynku dostępnych jest wiele maszyn do obróbki drewna. Różnią się one między sobą zasadą budowy, a także szczegółami użytkowania. Ze względu na zastosowane elementy konstrukcyjne można dokonać podziału na szlifierki przemysłowe:

  • Szlifierki taśmowe – wykonywanie obróbki w linii prostej (duże powierzchnie płyt i szerokie deski)
  • Szlifierki tarczowe – do obróbki długich elementów o małej szerokości
  • Szlifierki oscylacyjne – można obrabiać powierzchnie płaskie i lekko zaokrąglone. Przeznaczona do ostatecznego wygładzania
  • Szlifierki krawędziowe – przeznaczona do obróbki krawędzi i kątów np. w płytach, deskach lub listew
  • Szlifierki przelotowe – wyłącznie do zastosowania przemysłowego. Przeznaczone do dwustronnej obróbki elementów

Każdy rodzaj szlifierki warsztatowej nadaje się do użytku w nieco innym przypadku. Jeśli więc chcemy zaopatrzyć kompleksowo zakład stolarski – najpewniej będziemy musieli kupić kilka maszyn do obróbki drewna. W większości przypadków będzie to zapewne szlifierka warsztatowa taśmowa i oscylacyjna.

Czym kierować się podczas wyboru maszyn do obróbki drewna?

Wybór szlifierki warsztatowej stołowej powinien być uwarunkowany przede wszystkim naszym zapotrzebowaniem i typem wykonywanej pracy. W przypadku, gdy produkujemy w zakładzie stolarskim duże meble – jak na przykład stoły – będzie nam potrzebna szlifierka taśmowa, a także krawędziowa.

Z drugiej strony, w przypadku, gdy produkujemy np. krzesła lub fotele, dużo bardziej przydatna będzie szlifierka warsztatowa oscylacyjna. Jeśli więc wyposażymy się w te trzy wymienione rodzaje – całe nasze zapotrzebowanie warsztatowe będzie najprawdopodobniej zaspokojone.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów