Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Odpowiedni system odciągu trocin jako element wydajnej pracy zakładu stolarskiego

Nowoczesny odciąg trocin do zakładu stolarskiego to niezbędne wyposażenie każdej profesjonalnej stolarni. Zapewnia wydajną, a zarazem bezpieczną pracę i sprawnie usuwa powstające w trakcie obróbki drewna i tworzyw zanieczyszczenia lotne. Minimalizuje zawartość pyłów w powietrzu, których wysokie stężenie jest groźne zarówno dla zdrowia górnych dróg oddechowych pracowników, jak i sprawnego działania maszyn warsztatowych. Jest on także ważnym elementem ograniczającym ryzyko powstania pożaru w pracowni.

Jak wybrać system odciągu trocin dla stolarni? Na co zwrócić uwagę?

Profesjonalny system odciągu trocin to niezbędne wyposażenie stolarni. Jak go wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

  • Metraż warsztatu
  • Wentylacja i jej wydajność
  • Ilość wykorzystywanych maszyn

Od tych informacji będzie uzależniona moc ssania, wielkość filtra czy ilość dysz roboczych. Jednocześnie warto przemyśleć, czy planujemy rozbudowę naszej pracowni. Jeśli nie, to nie ma sensu kupować sprzętu o zbyt dużej sprawności.

Częstą praktyką jest także inwestycja w urządzenie charakteryzujące się wysoką efektywnością w celu wypożyczania go wtedy, gdy nie będziemy go eksploatować. Istotne jest również sprawdzenie, jakie są warunki gwarancji oraz jak wygląda serwis maszyny. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup pochłaniacza pyłów tej samej marki, której sprzęt posiadamy.

Profesjonalne odciągi do trocin dla zakładów stolarskich

Dostępne na rynku profesjonalne odciągi do trocin dla małych stolarni, jak i dużych zakładów stolarskich to produkty, dzięki którym skutecznie oczyścimy powietrze z pyłów będących niepożądanym skutkiem ubocznym obróbki drewna. W zależności od potrzeb zazwyczaj wybieramy urządzenia o wydajności przepływu w zakresie 1000-10000 m3/h. Wykorzystują one worki na zanieczyszczenia o pojemności od 100 do 1500 litrów.

Wysokiej klasy konstrukcje pozwalają nie tylko na odciąganie wiórów, lecz również pyłów pochodzących z cięcia czy frezowania materiałów drewnopochodnych, płyt MDF i gipsowo-kartonowych, a także nowoczesnych tworzyw sztucznych. Są zbudowane z użyciem mocnych, a zarazem energooszczędnych jednostek napędowych zasilanych energią elektryczną.

Dedykowany dla nowoczesnych stolarni odciąg do trocin to wydajny, a zarazem niezawodny sprzęt, który pozwala zminimalizować negatywny wpływ zanieczyszczeń lotnych powstających w trakcie produkcji mebli czy innych czynności związanych z obróbką drewna. Ich obecność w powietrzu negatywnie wpływa na kondycję zdrowotną pracowników oraz podnosi ryzyko awarii maszyn stolarskich. Warto zatem wybrać urządzenie dopasowane do potrzeb Twojego warsztatu. Zdecydowanie podniesie to efektywność pracy.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów