Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Obróbka i formowanie drewna za pomocą dłutarki

Drewno to piękny i bardzo wdzięczny surowiec, z którego można produkować sprzęty codziennego użytku, dekoracje, podłogi oraz wiele innych produktów, które cechować się będą wytrzymałością i estetyką. Aby doprowadzić drewno do takiej formy, na której Ci zależy, niezbędne będzie wyposażenie swojego warsztatu w dłutarkę, która umożliwi Ci precyzyjną obróbkę drewna. Jak wygląda proces formowania drewna za pomocą dłutarki i czym jest to urządzenie?

Dłutarka – co to takiego?

Profesjonalna dłutarka do drewna pozwoli Ci zamienić ciężką pracę Twoich rąk na bardziej zautomatyzowaną, ale równie precyzyjną. Dzięki temu zyskasz trochę czasu, a na pewno będzie kosztować Cię to mniej wysiłku. Pozwala na nadanie surowcowi dowolnego kształtu. Dzięki niej możesz tworzyć nawet najbardziej skomplikowane formy, wymagające niebywałej precyzji. Dłutarka do drewna umożliwia skrawanie surowca za pomocą noża, który jest umocowany do suwaka. Dzięki dłutowaniu możesz nadać drewnu dowolny kształt. Regulowane prowadnice gwarantują dokładnie wykonaną pracę, nadaje się do produkcji połączeń czopowych z twardego i miękkiego drewna. Możesz dowolnie ustawić stół, aby jeszcze wygodniej i z większą starannością obsługiwać dłutarkę. Dłutem możesz wykonać połączenia czopowe i zapłetwienia. A także dłutować gniazdo w ramiaku skrzydła drzwiowego na zamek lub do osadzenia zawiasu. Wykorzystywane są również do prac tokarskich oraz do wykonywania wgłębień i wyżłobień w trudno dostępnych miejscach.

Dłutarka – jak obrabiać i formować drewno?

Najważniejsze w obrabianiu i formowaniu drewna jest uzgodnienie planu operacji. Dzięki temu łatwo ustalić dokładne parametry obróbki. Posłuży do tego karta instrukcyjna, w której powinno zapisywać się każdy obrobiony element, dzięki temu łatwo zaplanujesz swoją pracę, oraz szybko zweryfikujesz błąd, jeżeli takowy popełnisz. Dłutarka, jak każde urządzenie mechaniczne, cechuje się ogromną wytrzymałością. Pomimo to, warto korzystać z niego w sposób rozsądny, aby nie spowodować przedwczesnego zużycia się urządzenia. Dłutowanie to obróbka, która polega na skrawaniu materiału za pomocą dłutaka lub noża. Jest to proces praktycznie zupełnie zautomatyzowany – wystarczy ustawić odpowiednie parametry, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Odpowiedni dobór narzędzi zapewni Ci poprawne i estetyczne obrobienie drewna. Dłutowanie ręczne zostało wyparte przez maszyny stolarskie, szczególnie w dużych zakładach stolarskich. Wykorzystanie dłutarki do drewna sprawi, że sam proces będzie mniej czasochłonny, a uformowany dzięki niej element zostanie wykonany z jeszcze większą precyzją i starannością.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów