Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

O czym pamiętać przy wyborze obrabiarki do drewna?

Rodzaje obrabiarek

Drewno to materiał, który łatwo ulega obróbce, zarówno ręcznej, jak i tej przy użyciu maszyny – mechanicznej. Oczywiście o wiele łatwiej jest wykonać tę pracę przy pomocy urządzenia. Warto więc przyjrzeć się bardziej obrabiarce do drewna i sprawdzić na co zwrócić uwagę przy jej zakupie do warsztatu lub tartaku.

Współczesne rodzaje obrabiarek i ich zastosowanie

Profesjonalne i nowoczesne obrabiarki CNC to narzędzia służące do obróbki skrawaniem materiałów różnego rodzaju. Współczesne obrabiarki CNC to maszyny sterowane numerycznie – ich zaawansowane technologie pozwalają na programowanie i wykonywanie automatycznej obróbki drewna. Wyróżnić można także innego rodzaju obrabiarki – są to między innymi urządzenia specjalistyczne przeznaczone do konkretnych zastosowań w przemyśle, a także maszyny specjalizowane, potrafiące wykonywać wąski wycinek prac, ale za to bardzo specyficznych – do grupy tej zaliczane są różnego typu frezarki. Na rynku dostępne są także obrabiarki wieloczynnościowe. Te maszyny stolarskie z racji na swoją uniwersalność podczas pracy są zdolne do wykonania wielu różnych zadań. Potrafią między innymi polerować, szlifować lub rozwiercać – jest to uzależnione od wykorzystywanego narzędzie roboczego. Jak widać, modeli jest wiele, dlatego z łatwością można dobrać urządzenie idealne dla sprecyzowanych potrzeb.

Wielkość i moc obrabiarki

W zależności od modelu, obrabiarka może mieć różną wielkość. Warto jednak pamiętać, że jeśli chcemy ją wykorzystywać w różnych miejscach, np. u klientów do obrabiania różnego rodzaju elementów drewnianych, dobrze jest zainwestować w narzędzie mobilne, które będzie można łatwo przetransportować. Jeśli jednak potrzebujemy obrabiarki do warsztatu spokojnie możemy wybrać model większy i cięższy, ze stabilnym mocowaniem i bardziej rozbudowanymi możliwościami w zakresie regulowania różnych parametrów roboczych. Jeśli chodzi o moc obrabiarki, to jest także uzależnione od tego, do jakich prac będzie ona wykorzystywana. Ogólnie drewno łatwo poddaje się obróbce, dlatego urządzenie to nie musi mieć tak wysokiej mocy, jak obrabiarki do metalu. Jednakże różne rodzaje tego materiału mają różne twardości, dlatego to również trzeba mieć na uwadze.

Zobacz również produkty z sekcji: wielopiła

Sterowanie i akcesoria

Nowoczesne obrabiarki oczywiście nie mogłyby się obejść bez akcesoriów. Urządzenie samo w sobie nie będzie bez nich funkcjonalne. Musi więc posiadać końcówki robocze, takie jak wiertła, frezy i tym podobne. Jakość tych elementów z pewnością będzie wpływać na efekty wykonywanych prac na obrabiarce. Jak już wspominaliśmy urządzenia te mogą być sterowane numerycznie, lecz są także sprzęty do ręcznego użytkowania, które również spełnią oczekiwania większości użytkowników.

Obrabiarka do drewna to zakup na lata, warto więc dobrze przemyśleć jej wybór. W zależności od potrzeb, możemy wybrać model, najbardziej odpowiadający rodzajowi wykonywanej pracy. W razie wątpliwości jakie urządzenie będzie najlepsze, warto także zasięgnąć porady specjalistów.

 

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów