Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Naprawiać czy wymienić na nową? Co wybrać w przypadku uszkodzenia maszyny stolarskiej?

Uszkodzona maszyna stolarska może skutecznie uniemożliwić pracę całego zakładu. W takiej sytuacji musimy jak najszybciej rozwiązać problem, aby nie odnieść bardzo dużych strat. Niemożność wykonania pracy oznacza bowiem opóźnienia i wykonanie mniejszej ilości zleceń. Czy jest więc sens naprawiać uszkodzoną maszynę stolarską? A może jednak lepiej od razu kupić nową? Od czego to zależy?

Typ i zakres uszkodzeń maszyny w zakładzie stolarskim

Jak się można domyślać – w niektórych sytuacjach nie ma sensu nawet próbować naprawy. W innych jednak warto nawet trochę poczekać, aby nie musieć kupować nowej maszyny stolarskiej. Głównym czynnikiem, który o tym decyduje, jest typ i zakres uszkodzeń. Maszyna stolarska posiada jednak wiele elementów, które mogą ulec uszkodzeniu.

Poczynając od systemów elektrycznych, przez ramiona kierujące ostrzami, aż po system napędzający. Zasadniczo we wszystkich tych przypadkach – jeśli uszkodzenia nie są kompleksowe i głębokie – dużo lepszym rozwiązaniem będzie oddanie maszyny stolarskiej do naprawy. Urządzenia tego typu nie należą bowiem do najtańszych. Wydatek zakupu z kolei bardzo często przewyższa straty związane z zaniechaniem pracy w oczekiwaniu na naprawę.

Obwody i systemy elektryczne można wymienić, podobnie jak pozostałe elementy. Nieco inne podejście powinniśmy mieć jednak w sytuacji, kiedy awaria maszyny stolarskiej spowodowana jest jej wieloletnim użytkowaniem. Innymi słowy – kiedy jest ona już po prostu stara.

Co powinniśmy zrobić ze starą maszyną stolarską?

O ile większość awarii maszyny stolarskiej można skutecznie naprawić, o tyle im jest ona starsza, tym częściej się psuje. Po pewnym czasie nawet kilkumiesięczna suma wydatków na naprawy okazuje się być zaskakująco bliska kwocie, którą moglibyśmy przeznaczyć na zakup całkiem nowej maszyny stolarskiej. Jeśli mamy świadomość tego, że nasza stara maszyna zbliża się do końca swojej żywotności – lub jeśli jednoznacznie wskazują na to objawy takie jak:

  • Coraz częstsze awarie
  • Wolniejsza praca
  • Zacinanie się podczas pracy

Zdecydowanie powinniśmy rozważyć zakup nowego urządzenia. Na rynku znajdziemy wiele propozycji, które różnią się od siebie parametrami, budową czy zakresem prac, które można wykonywać przy użyciu danej maszyny. Jest to dobra okazja nad przeanalizowaniem swojej działalności i zastanowieniem się nad metodyką pracy. A nuż nowa maszyna pozwoli nam na zaoferowanie swoim klientom czegoś, co do tej pory nawet nie przyszło nam do głowy? Nowa technologia oznacza możliwości – wykorzystajmy je więc!

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów