Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Maszyny stolarskie w leasingu – czy to się opłaca?

Zakup profesjonalnego wyposażenia do warsztatu meblowego wiąże się ze znacznymi wydatkami. Maszyny stolarskie w leasingu są coraz popularniejszym sposobem na uruchomienie działalności w branży, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów zakupu nowych urządzeń. Finansowanie tą metodą niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Produkty do kształtowania i obróbki drewna mogą trafić do naszej pracowni w ciągu zaledwie kilku dni od podpisania umowy, a my możemy zacząć pozyskiwać kolejne zlecenia.

Na czym polega leasing sprzętu stolarskiego?

Nowoczesny leasing sprzętu stolarskiego to sposób na sfinansowanie zakupu wyposażenia zakładu, bez konieczności posiadania dużych zasobów gotówki na rozpoczęcie działalności. Jest to forma pozyskiwania pieniędzy podobna do kredytu czy pożyczki firmowej. Jednocześnie pozwala na optymalizację podatkową, a w konsekwencji znaczne oszczędności. By zostać leasingobiorcą, należy prowadzić zarejestrowane, jednoosobowe przedsiębiorstwo lub spółkę cywilną albo prawa handlowego.

Czy leasing maszyn stolarskich obejmuje używany sprzęt?

Warto pamiętać, że leasingowane urządzenia nie muszą być nowe. Używane maszyny stolarskie również mogą uzyskać odpowiednie finansowanie. Jednocześnie nie wymagane są skomplikowane formalności. Często jednak niezbędny jest wkład własny na poziomie 20-30% całego zakupu. W szczególnych przypadkach jest możliwa rezygnacja z tzw. wpłaty wstępnej. Dotyczy to firm o ugruntowanej pozycji na rynku, w dobrej sytuacji finansowej.

Zalety leasingu maszyn do obróbki drewna

Niezależnie, czy wybieramy nowy, czy używany sprzęt, leasing maszyn do obróbki drewna niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Jakie są jego zalety?

  • Proste procedury i brak skomplikowanych formalności.
  • Możliwość uzyskania finansowania bez wpłaty własnej.
  • Opłaty można wliczyć w koszt uzyskania przychodu.
  • Podatek VAT może być rozliczony z tytułu umowy.
  • Szybki dostęp do gotówki na poziomie nawet kilku milionów złotych.

Dzięki tej formie kredytowania możemy praktycznie od zera stworzyć nowoczesny zakład stolarski, w którym będziemy produkować autorskie meble według własnego projektu. Nie potrzebujemy do tego celu znacznych zasobów pieniędzy, a przy dobrym biznesplanie mamy szansę na uzyskanie pożyczki bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Krótki czas rozpatrzenia wniosku i brak potrzeby dostarczania wielu dokumentów sprawia, że tani leasing jest doskonałą formą finansowania zakupu maszyn stolarskich. Pozwala na szybkie wyposażenie nowej albo modernizację już istniejącej pracowni. Wybierając tę metodę kredytowania, możemy odliczyć 100% podatku VAT i zaliczyć ratę w koszty uzyskania przychodu. Pozwala to zatem na znaczne oszczędności.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów