Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Konserwacja maszyny w praktyce. O tym musi wiedzieć każdy stolarz

Maszyny stolarskie stosowane przez każdego stolarza w danym zakładzie powinny być systematycznie konserwowane, a także powinno się stosować przegląd takich maszyn. Nie tylko urządzenia, ale także elektronarzędzia warto poddawać takim zabiegom. Warto także zaznaczyć, że niektóre maszyny stolarskie podlegają dozorowi UDT.

Konserwacja maszyn w zakładzie stolarskim

Każda konserwacja, a także przegląd maszyn stolarskich wykonywany regularnie przyczynia się do poprawy wydajności danych maszyn, chroni je przed różnymi usterkami, także tymi poważniejszymi. Warto więc przeprowadzać takiego rodzaju przeglądy. Dozorowi technicznemu podlegają między innymi maszyny takie jak sprzęty jezdny, naczynia ciśnieniowe czy też urządzenia dźwigowe itp.

Przede wszystkim po przeprowadzeniu danej czynności trzeba przeczyścić ją z kurzu czy też pyłu. Do tego zabiegu można wykorzystać odciąg do trocin czy też odpylacz. Stosując tę czynność zaoszczędzimy wiele czasu i tylko co jakiś czas będziemy musieli przetrzeć maszynę wilgotną szmatką. Wiele osób w zakładzie stolarskim stosuje do konserwacji środek używany do czyszczenia piekarników. Jest to idealny produkt, który oczyszcza metalowe powierzchnie.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie poszczególnych podłączeń kabli elektrycznych do maszyny. Powinno się także układać kable w odpowiedniej odległości od siebie. Trzeba również pamiętać o sprawdzeniu przewodu, czy nie ma uszkodzenia, czy nie ma żadnego przebicia. Uchroni to przed niepotrzebnym i groźnym spięciem, a także pozwoli uniknąć poważniejszych problemów.

Daną maszynę trzeba naprawić od razu. Nie wolno samemu wymieniać czy też dopasowywać różnych podzespołów, części. Trzeba postępować zgodnie z instrukcją dostarczoną od producenta urządzenia. Warto także zlecić naprawy specjaliście, szczególnie gdy są poważniejsze, lub nie wiemy jak je naprawić. Konserwacja maszyn przeprowadzana w ten sposób zagwarantuje sprawność maszyny na długie lata.

Prowadzenie dziennika konserwacji

Dziennik konserwacji maszyn na pewno trzeba używać jeżeli maszyna podlega obowiązkowi prowadzenia konserwacji oraz rejestracji w wydziale komunikacji. Natomiast warto go także używać dla innych maszyn, które nie są objęte obowiązkowi prowadzenia zeszytu czy też książki serwisowej. Urządzenia te posiadają wiele złożonych modułów mechanicznych, które pozwalają pracować maszynie precyzyjnie. Dlatego też warto ją systematycznie konserwować i prowadzić dziennik zapisów takich zabiegów. W dzienniku zapisuje się na przykład pomiar drgań na pasach napędowych (wielopiły) czy też z węzłów łożyskowych. Takie czynności umożliwiają podjęcie w razie konieczności działań wyprzedzających powstanie usterki urządzenia.

Konserwacja maszyny stolarskiej jest bardzo ważnym punktem w pracach serwisowych, przeglądzie maszyn. Powinno się ją wykonywać systematycznie stosując odpowiednie sprawdzone metody konsekracji. Warto dopilnować by służby zajmująca się utrzymaniem ruchu w danym zakładzie stolarskim prowadziły dziennik konserwacji. Wyciągając należyte wnioski z zapisów można w przyszłości przewidzieć usterki maszyn i im zapobiec.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów