Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Kiedy nie opłaca się naprawiać zepsutej maszyny stolarskiej?

Kiedy nie opłaca się naprawiać zepsutej maszyny stolarskiej?

Choć maszyny stolarskie są uważane za długowieczne, a zakup sprzętu używanego za opłacalny i pewny, w przypadku każdego urządzenia przychodzi taki moment, że pojawia się awaria. Czasem jest to drobna usterka, ale bywa i tak, że problem jest większy i nie wystarczy wymiana prostej zębatki. Kiedy naprawiać, a kiedy zakupić nowe urządzenie stolarskie?

Kiedy wymienić zepsutą maszynę stolarską na nową?

Awaria maszyny stolarskiej, szczególnie gdy był to jedyny tego typu sprzęt tudzież odgrywała ona istotną rolę w procesie produkcji, to zawsze spory problem. W takiej chwili zazwyczaj najlepiej zadzwonić do zaufanego serwisanta i poprosić o pomoc i ocenę. Przy dużej usterce, niestety, czasami trzeba rozważyć wymianę. Są jednak sytuacje, gdy decyzję taką łatwiej jest podjąć. 

W przypadku gdy w warsztacie omawiane były plany nowych inwestycji i wymiany zużytych maszyn na nowsze modele, awaria posiadanego sprzętu jedynie przyspiesza zakup lub powoduje zmianę na liście kolejności.

Czasami zdarza się, niestety, że awaria jest duża i skomplikowana. W takim przypadku bywa, że koszty naprawy przewyższają wartość samej maszyny. 

Podobnie zakup nowego sprzętu należy rozważyć, gdy naprawa nie jest aż tak kosztowna, ale będzie długotrwała. Jeśli przestój, przykładowo wielopiły lub szlifierki, powoduje znaczące utrudnienia lub blokadę pracy zakładu, warto rozważyć zakup nowego urządzenia, nawet jeśli nie było w budżecie planowanych inwestycji.

Utrata zaufania klientów lub kary wynikające z niedotrzymania umów mogą w dłuższej perspektywie czasu kosztować więcej, niż kilka rat kredytu.

Gdzie kupić maszynę stolarską “na szybko”?

Nowa maszyna nie zawsze znaczy: “wprost od producenta”. Czasami warto dokonać wymiany na sprzęt używany. W przypadku przestoju spowodowanym awarią dobrze jest rozważyć zakup nowej maszyny od partnera biznesowego, do którego mamy zaufanie. Takim z pewnością jest firma, z którą podejmowana już była wcześniej współpraca zakończona sukcesem. Jeśli kupowaliśmy już od kogoś maszyny stolarskie do warsztatu i nie zawiodły one oczekiwań, warto wrócić w to miejsce, szczególnie w sytuacji, w której nie mamy wiele czasu na sprawdzanie i porównywanie ofert, a każdy dzień przestoju generuje straty.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów