Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Jaki rodzaj drewna wybrać na meble ogrodowe?

Meble ogrodowe mogą być produkowane z różnych materiałów, jednak dużą popularnością cieszą się te, wykonane z drewna. Możesz oczekiwać, że dostarczą Ci wielu przyjemnych doznań, a odpoczynek na nich będzie źródłem radości. Aby tak się stało, już na początkowym etapie inwestycji zastanów się nad rodzajem surowca, z którego powstaną stoły, krzesła, leżaki oraz ławy.

Właściwości drewna do produkcji mebli

Drewno wykorzystywane do konstruowania mebli, zwłaszcza tych użytkowanych na zewnątrz, musi być solidne i wytrzymałe. Liczy się zarówno wybór właściwego surowca, jak również sposób jego obróbki i impregnacji. 

W przypadku mebli ogrodowych priorytetem jest wytrzymałość na obciążenia, ale też na warunki atmosferyczne. Głównym problemem jest promieniowanie słoneczne i wilgoć, które mogłyby prowadzić do osłabiania struktury produktów, ich blaknięcia czy pękania. Dobrze wysuszone w suszarni, obrobione drewno, na końcu właściwie zakonserwowane będzie pracowało, ale w sposób niewpływający negatywnie na estetykę.

Gatunki drewna, z których powstają meble ogrodowe

Producenci, mając na uwadze powyższe czynniki, najchętniej sięgają po takie gatunki jak sosna, świerk, modrzew, buk oraz jesion. Zdarza się, że swoim klientom proponują meble z drewna egzotycznego np. cedru kanadyjskiego lub merbau. Tutaj jednak trzeba liczyć się z wyższymi kosztami generowanymi przez sam transport surowca i jego obróbkę w profesjonalnych centrach czy dłutarkach łańcuchowych.

Odmiany iglaste – meble z sosny, świerku i modrzewia

W tej grupie zdecydowanie najpopularniejsze i najtańsze są meble sosnowe. Wynika to zarówno z dużej dostępności surowca, jak również niskiej ceny jego pozyskania czy wreszcie bezproblemowej obróbki. Po wykończeniu z pomocą szlifierki prezentuje się elegancko, dobrze chłonie farbę i świetnie prezentuje się w ogrodach tradycyjnych oraz nowoczesnych. Drewno świerkowe docenią miłośnicy naturalnych struktur (sęki są dobrze widoczne), a kolei szukający mebli z górnej półki sięgną po wytrzymałe krzesła i stoły modrzewiowe.

Meble ogrodowe z drzew liściastych

W tej kategorii dominuje solidny dąb – twardy i odporny na ścieranie oraz modna akacja w jasnym odcieniu, na którym widoczne są ciemniejsze słoje. Nieco rzadziej spotykane są meble ogrodowe z buka i jesionu, cenionych ze względu na łatwą obróbkę, ale trudno dostępnych w powszechnej sprzedaży. 

Wspomniane już odmiany egzotyczne również cieszą się popularnością, ale są obrabiane wyłącznie w profesjonalnych stolarniach wyposażonych w zaawansowane maszyny tartaczne.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów