Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Jaki piec wybrać do ogrzania warsztatu stolarskiego?

Prace w warsztacie stolarskim są wykonywane przez cały rok. Mając na uwadze komfort pracy operatorów maszyn, a także szczególne wymogi, jakie wobec temperatur ma drewno, trzeba wybrać dobry piec do ogrzewania. Dostępne są modele różniące się sposobem obsługi, rodzajem paliwa i efektywnością cieplną. Zapraszamy na przegląd rozwiązań, który pomoże Ci w podjęciu decyzji zakupowej.

Wybierz najlepszy rodzaj maszyn

Wyposażasz lub modernizujesz swój warsztat stolarski? Dobrze zorganizowany park maszynowy to nie tylko urządzenia do obróbki drewna, ale też piec służący do ogrzewania całego pomieszczenia. Najpopularniejszym rozwiązaniem – ze względu na ekonomię pracy i wydajność cieplną – są piece wielopaliwowe. Zapewniają one ciepło (równomierne rozprowadzanie nawet po dużych chłodnych halach) oraz czystość spalania. Komfortowy jest także sposób ich obsługiwania, na który wpływa m.in. wysokość pojemników na opał, stosowane zabezpieczenia oraz forma zasilania. Piec z podajnikiem to jedna z najlepszych opcji na rynku. Brykiet, drewno lub węgiel są odmierzane precyzyjnie i umieszczane w komorze spalania. Palniki o innowacyjnych konstrukcjach maksymalnie wydajnie wykorzystują paliwo opałowe, spalając je z wysoką efektywnością cieplną.

Piece z podajnikiem ślimakowym lub rynnowym

Jeżeli interesuje Cię piec z podajnikiem ślimakowym to możesz zdecydować się na jego zakup w wersji nowej lub używanej. Ta druga jest znacznie bardziej atrakcyjna pod względem cenowym i nie mniej efektywna. Np. model Uniconfort 580 kw dostępny w ofercie sklepu zapewnia potencjał wydajnościowy na bardzo dobrym poziomie wynoszącym 500000 kcal/h.

Podajniki ślimakowe, podobnie jak rynnowe pozwalają na płynny załadunek paliwa w optymalnej ilości. Są niemal bezobsługowe, a w zależności od standardu wyposażenia także bardzo bezpieczne. Automatyka stosowana w urządzeniach takich jak wymiennik ciepła z wentylatorem wpływa na jakość transmisji ciepła i umożliwia maksymalne czerpanie energii powstającej w wyniku spalania węgla kamiennego, drewna lub innego opału.

Wybierając piec do warsztatu stolarskiego, kieruj się zatem jego wyposażeniem oraz funkcjami dodatkowymi. Ważne dla długoletniej, udanej eksploatacji sprzętu będzie to, w jaki sposób i z jakich materiałów jest wykonany. Solidna konstrukcja, zastosowanie sterowników elektronicznych to tylko jedne z cech, jakie mają nowoczesne urządzenia warsztatowe. Wypróbuj ich możliwości w swoim miejscu pracy.

Zobacz również inne kategorie w naszym sklepie:

wielopiła do drewna

strugarka czterostronna

wiertarka oscylacyjna

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów