Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Jaką wiertarkę kolumnową wybrać do warsztatu?

Wiertarka stołowa, zwana także kolumnową, to narzędzie, którego używa się w warsztatach. To maszyna stacjonarna, która służy do precyzyjnego wiercenia otworów w różnych materiałach. To także świetne narzędzie do wykonywania serii różnych lub tych samych otworów w jednym lub wielu materiałach. Dowiedz się, czym się kierować, by wybrać najlepszą wiertarkę stołową.

Jak skonstruowana jest wiertarka kolumnowa?

Jeśli znasz tylko klasyczną wiertarkę, porzuć jej wizję. Ta tutaj, wiertarka kolumnowa, nie jest do niej w żaden sposób podobna. Przede wszystkim to nie jest pistolet. Nie ma wygodnych uchwytów, jest stacjonarna. Przytwierdzona do metalowej kolumny, ma za zadanie wiercić otwory w materiałach do niej przynoszonych. Nie ma także udaru, a więc najczęściej używa się jej do drewna czy metalu, a na pewno nie można nią wywiercić dziury w ścianie.

Sercem jest głowica robocza, w której znajduje się trzpień. Na końcu musi być wygodny uchwyt, który umożliwia instalowanie wierteł i innych końcówek, bowiem mogą to być na przykład gwintowniki czy otwornice. Co ważne, trzeba także zwrócić uwagę na to, że to właśnie wiertarka stołowa może wiercić otwory w idealnie prostej względem materiału linii. Jest to narzędzie precyzyjnej pracy z elementami z drewna czy metalu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wiertarki?

Przede wszystkim istotne jest to, aby wiertarka kolumnowa była dopasowana do Twoich potrzeb. Z tej przyczyny zwróć uwagę nie tylko na moc silnika oraz rodzaj zaczepu – ze stożkiem Morse’a lub samozaciskowy – ale także na możliwości dodatkowe, takie jak możliwość ustawienia głębokości wiercenia, czy też kierunku obrotów. Istotny parametr to odległość, czyli wysokość między stołem roboczym a uchwytem.

Kolejne ważne czynniki

Wybierając wiertarkę kolumnową, zwróć także uwagę na dodatkowe parametry, które ułatwiają pracę. Tańsze, mniej profesjonalne urządzenia nie będą ich miały. To na przykład laserowy wskaźnik pokazujący punkt wiercenia, co samo w sobie jest doskonałym sposobem na trafienie dokładnie tam, gdzie chcesz. Dodatkowo można kupić model ze światłem LED, które doświetla obszar roboczy. Co ciekawe, niektóre modele mogą także przekręcać stolik roboczy na boki, co umożliwia wykonywanie otworów pod kątem. Można także wybrać model z imadłem.

Pamiętaj, by z jednej strony nie przepłacać, czyli nie wybierać wiertarki, której nie potrzebujesz byle tylko zapłacić więcej. Z drugiej strony zawsze lepiej przepłacić, niż zapłacić za mało, a więc i tak nie móc wykonywać potrzebnych czynności. Zawsze zwracaj uwagę na moc i środki bezpieczeństwa, aby praca z wiertarką nie była problemem.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów