Porady

Jak zaoszczędzić, kupując wyposażenie do warsztatu stolarskiego?

Wyposażenie warsztatu stolarskiego wiąże się z koniecznością poniesienia dużej inwestycji. Na szczęście znamy sposoby na to, jak zaoszczędzić podczas kupowania maszyn. Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o dotację, a wszyscy, bez względu na swoją aktywność zawodową mogą wziąć produkty w leasing lub skorzystać z opcji zakupu sprzętu używanego. Czy to się opłaca?

Kupowanie z drugiej ręki kusi ze względu na oszczędności. Z drugiej strony wiąże się z ryzykiem, że nabyty produkt będzie wadliwy lub po prostu mocno wyeksploatowany. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto inwestować w profesjonalnym sklepie, który oferuje używane maszyny stolarskie znanych producentów. 

Używane maszyny stolarskie

Zakup używanych maszyn stolarskich pozwala na duże oszczędności. Wybierając z oferty produktów dostępnych online możesz natrafić na spore przeceny i rabaty. Tym samym za zaawansowaną frezarkę CNC zapłacisz około 30 tysięcy złotych, a za wydajną linię do łączenia drewna mniej niż 200 tysięcy złotych.

Kupowanie z drugiej ręki jest bezpieczne, jeżeli współpracujesz z zaufanym dostawcą. Sprzęty, które są dostępne w asortymencie Maszyny Stolarskie przed tym, jak trafią do sprzedaży są poddawane przeglądom technicznym i konserwowane. Wiele z nich jest objętych gwarancją. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość późniejszego skorzystania z obsługi serwisowej i bezproblemowa dostępność części zamiennych.

Maszyny stolarskie w leasingu

Popularną opcją finansowania zakupu maszyn stolarskich jest branie ich w leasing. Wiele procedur uległa obecnie uproszczeniu, a składanie wniosków możliwe jest online. Dotyczy to głównie sytuacji, w której chcesz kupić urządzenie polskiej produkcji, dysponujesz wymaganym wkładem własnym i masz pozytywną historię kredytową. Zaletą leasingu jest fakt, że w ten sposób można nabyć nie tylko sprzęt nowy, ale też używany o wartości od 500 do nawet 100 000 złotych netto. Nie musisz dysponować taką kwotą w gotówce – system ratalny pozwala na unowocześnienie czy rozbudowanie parku maszynowego bez zbytniego obciążania budżetu.

Dotacje i dofinansowania

Bezrobotni, zarejestrowani w Urzędzie Pracy mogą skorzystać z lokalnych świadczeń na dofinansowanie do rozpoczęcia działalności. Jeżeli planujesz otworzenie swojego warsztatu, dowiedz się, jakie masz szansę na uzyskanie dotacji z programów regionalnych lub europejskich.

Przewidują one wsparcie na start w wysokości nawet 20 tysięcy złotych. Dysponując taką kwotą możesz sfinansować zakup wiertarki, piły czy okleiniarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *