Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Jak wybrać najlepszą tokarkę do swojej stolarni?

Jak wybrać najlepszą tokarkę do swojej stolarni?

Tokarki to jedne z najbardziej podstawowych narzędzi, które znajdują się na wyposażeniu każdej stolarni. To istotny z punktu widzenia obrabiania drewna proces, który umożliwia usunięcie nadmiaru materiału, a także nadać mu odpowiedni kształt i wzór, czego dowodem są misternie wykonane balustrady, meble oraz inne elementy wykonane z drewna. Na co zwrócić uwagę przy zakupie dobrej tokarki do drewna? Sprawdźmy.

Tokarka do drewna – jaką wybrać?

Tokarka przede wszystkim może różnić się ze względu na swój typ. Niektóre z nich będą idealnym narzędziem majsterkowym, które ma pomóc nam w okazjonalnym obrabianiu drewna. Inne z kolei, ze względu na zaawansowane funkcje stanowią wyposażenie profesjonalnych warsztatów i stolarni. Spośród kilku rodzajów tokarek, wyróżnić możemy:

  • tokarkę uniwersalną, która jest idealnym wyborem na początek. To relatywnie niedrogie narzędzie, które zachęca nas swoją uniwersalnością.
  • tokarkę stołową, będącą świetnym rozwiązaniem dla małych warsztatów majsterkowiczów.
  • tokarkę produkcyjną – to duże tokarki, charakteryzujące się przede wszystkim bardzo dużą efektywnością obrabiania drewna. To urządzenie, które idealnie nadaje się do profesjonalnej stolarni.

Możemy także wyróżnić inne, rzadziej spotykane warianty, jak tokarka wielonożowa czy tokarka z kopiałem, które stosowane są w bardziej zaawansowanych procesach technologicznych. 

Dobierz moc tokarki do swoich potrzeb

Rynek narzędzi stolarskich, w tym tokarek jest niezwykle szeroki, dlatego szukanie konkretnego narzędzia bez uprzedniego zdefiniowania własnych potrzeb będzie dużym wyzwaniem. Dlatego też tokarki do drewna powinny być przede wszystkim dostosowane do czynności, które planujemy nią wykonywać. Im droższa tokarka, tym jej zastosowanie będzie szersze a wydajność większa. Czy jedna kupując tokarkę do celów domowych, naprawdę potrzebujemy wszystkich tych funkcjonalności? Dobrą praktyką jest dobór tokarki ze względu na jej moc. Jeśli naszym celem będzie obrabianie relatywnie małych elementów, moc do 0.5 KM będzie wystarczająca. Jeśli natomiast tokarka ma nam służyć do obrabiania znacznie większych drewnianych obiektów, warto rozejrzeć się za urządzeniem o silniku przewyższającym 1 KM. 

Dostępność akcesoriów do tokarek

Tokarka to urządzenie, które w wielu przypadkach wymaga od nas dokupienia dodatkowych akcesoriów. Kły obrotowe, tarcze tokarskie, specjalne uchwyty z wkładami śrubowymi to nieliczne z akcesoriów, które mogą okazać się niezbędne przy obrabianiu materiału. Dlatego też sprawdźmy, jakie komponenty będą odpowiednie dla naszej tokarki, jaka jest ich dostępność, a także cena. Zapraszamy również do zapoznania się z używanymi maszynami stolarskimi w naszym sklepie internetowym!

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów