Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Jak działa wielopiła do desek? Poradnik dla początkujących stolarzy

Jako początkujący stolarz musisz poznać i porównać ze sobą wiele maszyn. To ważne, abyś zrozumiał schemat ich działania, a także zasady dotyczące obsługi. W ten sposób będziesz mógł maksymalnie wykorzystać potencjał np. wielopiły do desek, która znacznie usprawnia pracę i czyni ją wydajniejszą. Zobacz, gdzie wykorzystasz możliwości tego urządzenia.

Jeżeli do tej pory nie miałeś okazji pracować na wielopile do desek, to znaczy, że prawdopodobnie nie poznałeś jeszcze do końca tej maszyny stolarskiej. Tymczasem oferowane przez nią możliwości są przydatne nawet w początkującym zakładzie stolarskim i choćby z tego względu warto rozważyć jej zakup. Boisz się ogromnego wydatku? Niepotrzebnie, ponieważ używane wielopiły do desek możesz nabyć za mniej niż 20 tysięcy złotych.

Zastosowanie wielopiły do desek

Wielopiła do desek na pewno przyda się w warsztacie stolarskim, gdzie produkowane są detale, konstrukcje, meble i inne elementy z drewna. Pozwala na wycinanie w nich podłużnych cięć, wycinania listew z pryzm, a także desek. W zależności od tego, jaki jest profil Twojej działalności oraz jakie zlecenia realizujesz, możesz postawić na modele podstawowe lub bardziej rozbudowane. Nowoczesne sprzęty mogą zostać doposażone w laser, co jeszcze lepiej wpływa na tempo pracy i jej precyzję. Jednak jako początkujący stolarz nie musisz od razu czynić takich inwestycji. W zupełności wystarczy Ci podstawowy model o standardowej konstrukcji, na którą składa się stół odbiorczy i podawczy oraz sprzęg sił tarczowych. Tak zbudowana wielopiła do desek jest prosta w obsłudze, a nawet może być swobodnie transportowana.

Dlaczego warto zainwestować w wielopiłę?

Aby praca w warsztacie była wydajna, a samo wyposażenie przemyślane, trzeba dobierać je pod kątem tego, jakie czynności będą realizowane przez Ciebie i Twój zespół. Nawet podstawowe sprzęty zapewniają dobre tempo, wysoką wydajność, wysoką powtarzalność detali, a w dodatku poprawiają poziom bezpieczeństwa. Do bardziej zaawansowanych zastosowań przydatne mogą się okazać rozbudowane wielopiły dwuwrzecionowe, z obrzynarkami lub tarczowe, do których instaluje się nawet 5 pił. Z takich rozwiązań korzystają szczególnie właściciele tartaków. Dzięki doskonałym parametrom i efektom, jakie możesz uzyskać przy pomocy wielopiły, inwestycja w sprzęt szybko się zwróci. Szczególnie, gdy kupisz model używany. 

Kilka pił pracujących równocześnie to duża oszczędność podczas obróbki drewna, zwłaszcza, że wszystkie parametry pracy takie jak odległość między cięciami czy ich głębokość ustawiasz sam mechanicznie albo elektronicznie. Urządzenie wyposażone w posuw automatyczny jest łatwe w konfiguracji, a podaż desek odbywa się płynnie.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów