Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Jak dobrać maszynę stolarską do swoich potrzeb?

jak dobrac maszyne stolarska

Stolarka to dziedzina, w której sztuka i praktyczność idą ze sobą w parze. Aby móc cieszyć się wysoką jakością mebli, drzwi czy okien, trzeba zadbać o odpowiednie narzędzia, które pozwolą Ci wykonać pracę w sposób precyzyjny, ale też szybki. Dobra maszyna stolarska jest kluczowa w tym procesie, jednak tu rodzi się pytanie – który model wybrać? Jak dopasować go do swoich potrzeb oraz charakteru realizowanych przedsięwzięć? Oto kilka wskazówek, które pomogą w podjęciu decyzji.

Funkcje maszyny stolarskiej

Po pierwsze, należy określić, do jakiego rodzaju prac będziemy wykorzystywać maszynę stolarską. Czy będzie to cięcie, wiercenie, frezowanie, szlifowanie, czy też bardziej zaawansowane metody obróbki drewna? Każda z tych prac wymaga innego rodzaju narzędzi, a co za tym idzie – różnych maszyn. Na szczęście w naszej ofercie znajdziesz urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie kilka maszyn. Rozważ to zwłaszcza w mniejszym zakładzie, tam, gdzie do dyspozycji masz mniejszą przestrzeń. Z tym (metrażem pracowni) wiąże się także to, jak duże urządzenie możesz kupić. 

Rozmiar maszyny dopasowany do metrażu

Kolejnym istotnym czynnikiem jest wielkość pomieszczenia, w którym będziesz obsługiwał maszynę i pracował. Maszyny stolarskie, zwłaszcza te większe, zajmują sporo miejsca, a to może być problematyczne w przypadku niewielkich pracowni. W takim przypadku warto rozważyć zakup mniejszych urządzeń lub wybór tych, które można złożyć po ukończeniu pracy. Wspomniane już urządzenia wielofunkcyjne też okażą się dobrym pomysłem.

Jaka moc będzie optymalna?

Istotna jest także kwestia mocy maszyny stolarskiej. Im większa moc, tym łatwiej będzie wykonywać prace wymagające dużego nacisku czy cięcia twardych materiałów. Warto jednak pamiętać, że większa moc zazwyczaj wiąże się z większym zużyciem energii, co odczujesz przy płaceniu za prąd. Zatem kup taką maszynę, która będzie miała zużycie optymalne, adekwatne do potrzeb lub opcję przełączania trybów z intensywnego na ekonomiczny. 

Poziom decybeli też ma znaczenie

Kolejnym ważnym aspektem jest poziom hałasu, jaki generuje maszyna. Przy długotrwałej pracy w miejscu, gdzie jest głośno, możemy odczuć spory dyskomfort i zmęczenie. Brak stosowania odpowiednich środków ochrony osobistej może nawet skutkować pogorszeniem słuchu.  Najlepiej jednak wybierać maszyny, które charakteryzują się niskim poziomem hałasu lub posiadają zintegrowane systemy odsysania pyłu i odciągania odpadów.

Ile kosztuje maszyna stolarska?

Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem jest cena. Maszyny stolarskie to inwestycja, która zazwyczaj wymaga nakładów finansowych, choć przecież można je rozłożyć w czasie (zakup ratalny) lub sfinansować leasingiem. Warto jednak pamiętać, że wysoka cena nie zawsze oznacza najwyższą jakość, dlatego porównaj różne modele. Rozważ też zakup urządzenia z drugiej ręki.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów