Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Frezarki ze sklepu Maszyny Stolarskie – poznaj możliwości naszych urządzeń

Frezarka to specjalne urządzenie, które zastąpiło dłuto stolarskie. Działanie obydwu narzędzi jest podobne, tyle że frezarka jest urządzeniem profesjonalnym, można nią precyzyjnie skrawać powierzchnię i modyfikować jej kształt. Frezarka pozwala szybciej i dokładnie wykonać to, co w przeszłości możliwe było do wykonania tylko przy pomocy dłuta. 

Oszczędza się przez to czas i skrawa większą ilość materiału.

Jak sama nazwa wskazuje, praca frezarki opiera się na ruchu obrotowym freza. Przesuwając go po materiale przeznaczonym do obróbki, uzyskuje się pożądany kształt frezowanego przedmiotu. Obecnie frezarka bardzo ułatwia pracę specjalistom z wielu branż, głównie meblarskiej i przemysłowej. Często ma zastosowanie w warsztatach stolarskich i stanowi również narzędzie pracy amatorów, którzy lubią zajmować się drewnianą obróbką na własny użytek.

Frezowanie drewna i innych materiałów

Wśród maszyn stolarskich frezarka zajmuje czołowe miejsce. Można nią obrabiać drewno (rowkować, krawędziować, żłobić i zdobić krawędzie przedmiotu), ale służy również do obróbki aluminium. Bardzo ważna w przypadku frezarek jest moc urządzenia, czasem sięgająca nawet do 1500W. Frezarki dostępne w sklepie Maszyny Stolarskie mają szerokie zastosowanie, od urządzeń do skrawania drewna, poprzez lamelownice, po frezarki wielowrzecionowe, posiadające różną moc. Maszyny stolarskie o większej mocy umożliwiają realizowanie trudniejszych przedsięwzięć stolarskich.

Dwa rodzaje frezarek

Wśród frezarek można wyróżnić górnowrzecionowe i dolnowrzecionowe. Te pierwsze dedykowane są amatorom skrawania i stolarzom, którzy stawiają pierwsze kroki w obróbce drewna. Frezarki tego rodzaju pozwalają na precyzyjne skrawanie różnych krzywizn, szczelin oraz krawędzi. Doskonale się sprawdzają w drobniejszych pracach stolarskich. Z kolei frezowanie urządzeniem dolnowrzecionowym pozwala na obróbkę nie tylko drewna, ale również metalu. Poza tym można wykonywać nią frezowanie profilowane. Ten typ maszyny stolarskiej przeznaczony jest do profesjonalnej obróbki materiału. Jest także bezpieczniejszy w użyciu niż frezarka górnowrzecionowa.

Optymalny wybór frezarki

W ofercie sklepu Maszyny Stolarskie można zakupić dwa rodzaje frezarek górnowrzecionowe, jak i dolnowrzecionowe. Przy wyborze optymalnego urządzenia należy zwrócić uwagę na jego moc, która przekłada się na wydajność sprzętu. Im wyższa moc, tym większa wydajność. Frezarki o większej mocy mogą z powodzeniem skrawać grubsze materiały. 

Nie mniej istotna jest także prędkość obrotu oraz długość skoku podczas frezowania. We frezarkach oferowanych przez sklep zamontowane są ograniczniki mikrometryczne, rewolwerowe oraz diody, podświetlające skrawany materiał, co znacznie ułatwia pracę.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów