Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Frezarki i wzorcarki, czyli wyjątkowa narzędzia do obróbki drewna

Stolarz

Drewno to jedno z najczęściej wykorzystywanych surowców przez człowieka. Posiada ono całe spektrum zalet, dlatego znajduje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. Jakie są narzędzia do obróbki drewna dostępne na rynku? W pierwszej kolejności z pewnością warto zwrócić uwagę na frezarki oraz wzorcarki. Oto, co powinieneś wiedzieć na ich temat!

Frezarki do drewna

Jeśli zastanawiasz się, jakie narzędzia do obróbki drewna warto mieć w swoim warsztacie, zwróć uwagę na frezarki. Są to wysokoobrotowe urządzenia, które pozwalają obrabiać ów surowiec z wykorzystaniem metody frezowania kopiowanego. Można z ich pomocą rowkować i żłobić, a także wykonywać ozdobne profile na krawędziach drewna, dzięki czemu dany element zyskuje własny, unikalny charakter. Wszystko to przydaje się w tworzeniu mebli i schodów oraz stolarki okiennej i drzwiowej. To, jak będzie prezentował się dany frez, zależy od twardości danego gatunku drewna, jak również od samego typu cięcia. Oczywiście frezy mogą przyjmować bardzo zróżnicowane kształty.

Wzorcarki – maszyna do wycinania w drewnie

Wzorcarki to wyjątkowe maszyny do obróbki drewna, które umożliwiają precyzyjne wycinanie wzorów w jego płycie, przy pomocy odpowiedniego narzędzia tnącego. Dzięki nim można tworzyć skomplikowane ozdoby, np. różnego rodzaju wycięcia czy detale. Największą zaletą wzorcarek jest ich ponadprzeciętna precyzja, a także powtarzalność wykonywania poszczególnych wzorów. Przykładowo, pozwalają one tworzyć identyczne wzory w całej serii – jest to niemożliwe przy ich ręcznym wycinaniu. Umożliwia to uzyskiwanie nawet najbardziej nietuzinkowych form. Nie bez powodu chętnie się wykorzystuje wzorcarki nie tylko w przemyśle meblarskim, ale także w stolarstwie artystycznym. Przy ich użyciu można tworzyć różne dekoracje oraz elementy drewniane, które wspaniale wzbogacają każde wnętrze.

Frezarki i wzorcarki w naszym sklepie

W sklepie Maszyny Stolarskie znajdziesz szeroki wybór frezarek oraz wzorcarek. Warto tu powiedzieć choćby o modelach tak znanych producentów, jak Format-4, Gannomat, Holzher czy SCM. Wszystkie urządzenia są zaawansowane technologicznie, a jednocześnie stosunkowo łatwe w użytkowaniu. Polecamy się na nie zdecydować np. ze względu na takie funkcje, jak sterowanie numeryczne czy systemy automatycznego ustawiania narzędzi. Nie wiesz, która maszyna będzie dla Ciebie najlepsza? Potrzebujesz porady? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń na numer 880 217 882 i uzyskaj odpowiedź na swoje pytanie już dziś!

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów